EN
Anasayfa / Haberler
İYYÜ GOP Hastanesi Organ Nakli Merkezi Öğretim Üyeleri Rektörümüzü Ziyaret Etti

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Kalp Nakli ve Yapay Kalp Destek Merkezi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Denyan Mansuroğlu ve Prof. Dr. Mehmet Balkanay Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kalp damar sağlığı ve organ nakli konularında yapılan görüşmenin ardından, Öğretim Üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’na hazırlamış oldukları Tıbbi Yayınlar Merkezi Yayınevinden çıkan “Kalp Nakli” isimli kitabı takdim ettiler.

Uzun bir uğraştan sonra yayımlanan kitapta; kalp naklinin kısa tarihçesinden günümüzdeki ve gelecekteki kalp ve kalp yetmezliğinin evrildiği tedavi seçenekleri, mekanik kalp destek sistemleri, şimdiki ve gelecekteki çocuk ve erişkin hastalardaki uygulamaları, kalp nakli sonrası rejeksiyon ve diğer sistem ve organlardaki sorunların çözümü hakkında detaylı bilgiler yer alıyor.

Ayrıca kitapta, Türkiye’deki üç kalp merkezinden deneyimlenen kalp nakilleri sonuçları, teorikten pratiğe kalp nakli ile ilgili problemler ve pratik uygulamaları resim ve şemalarla desteklenerek kapsamlı bir şekilde anlatılıyor.Yayınlanma Tarihi : 10.8.2021