EN
Anasayfa / Haberler
Eczacılık Fakültesi 14 Mayıs Eczacılık Günü Kutlaması

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri, akademisyenleri ve 2019-2020 yılı mezunları birlikte 14 Mayıs Eczacılık Günü’nü kutladılar.

14 Mayıs Etkinliği Covid-19 Pandemisinde kaybettiğimiz eczacılarımız, eczacı teknikerlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın anılması ve saygı duruşunu takiben İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emir TAN ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr.İmer OKAR’ın açılış konuşmalarıyla başlayıp ardından Dekan Yardımcısı Prof.Dr.Gül BAKTIR’ın konuşmasıyla devam etti. Programın moderatörlüğü ikinci sınıf öğrencilerimizden Gamze AVCI ve Selin Nur YALÇINKAYA tarafından yapıldı.

Tüm öğrencilerimizin katıldığı, Eczacılık Öğrenci Klubünün katkılarıyla gerçekleşen  programda 14 Mayıs Eczacılık Günü’nün anlam ve önemi konuşması öğrencilerimizden M. Mert Tatlı, Eczacılık Öğrenci Kulübü etkinlikleri Gamze AVCI ve Merve Ecem EFE ve ayrıca  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Öğrenci Temsiliyeti ve TEB çalışmaları Gamze AVCI ve Gökberk YILMAZ tarafından sunuldu.

2019-2020 Akademik Yılı mezun öğrencilerimiz ve 2020-2021 Akademik Yılı mezun olacak öğrencilerimiz için “Önlük Giyme Töreni” video-slayt sunum destekli olarak online gerçekleştirildi. Bu töreni takiben öğrencilerimiz duygu ve düşünceleri ile programa konuk oldular.  

2019-2020 Akademik Yılı mezun öğrencilerimizden ilk üç sıraya giren öğrencilerimiz; Fakülte Birincisi Ecz. Sena KOÇ, İkincisi Ecz. Ecem Esma EDİS ve Üçüncüsü Ecz. Sinem KERİMOĞLU 14 Mayıs Eczacılık Günü etkinliğinde açıklanarak tebrik edildiler.

Programın devamımda öğrencilerimiz Eczacılık mesleği ile ilgili bilgi yarışmasında heyecanlı dakikalar geçirdiler ve yarışmanın liderleri konuk öğrencimiz Behnan KAHYAOĞLU ve öğrencimiz Sinem Meltem KAPLAN oldular. Etkinlik öğrencimiz Selin Nur YALÇINKAYA’nın keyifli bir müzik dinletisi ile sona erdi.

Etkinliğin afişleri, Eczacılık Öğrenci Klubü Instagram sosyal medya duyuruları ve haberleştirilmesi Gamze AVCI, Selin Nur YALÇINKAYA ve Video-Slayt Sunum montajı Özge ERDEM tarafından yapılmıştır.Yayınlanma Tarihi : 21.5.2021