EN
Anasayfa / Haberler
1. Kariyer Fuarı Etkinliklerinde Mezunlarımızla Buluştuk

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından 5-7 Mayıs 2021 Tarihleri arasında düzenlenen 1. Kariyer Fuarına, Radyo-TV Programcılığı Programı mezunları Aleyna Osmanoğlu, Sinan Can ve Serkan Can katıldı.

 

7 Mayıs 2021 Cuma Günü Microsoft Teams uygulaması üzerinden gerçekleştirilen söyleşiye 2019 yılında mezun olan ve şimdi TV8’de kurgucu olarak görev yapan Aleyna Osmanoğlu ile 2015’de üniversitemizden mezun olan ve şimdi kurdukları Can Biraderler Film şirketinde çalışmalarını yürüten Sinan Can ve Serkan Can kardeşler konuk oldu.

 

Moderatörlüğünü Radyo-TV Programcılığı 2. Sınıf öğrenclerinden Ceyda Bahçıvan’ın gerçekleştirdiği söyleşiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erol Ülgen, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ahmet Yalçınkaya, Radyo-TV Programcılığı Programı Öğr. Gör. Semra Tüplek,  Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez, Öğr. Gör. Turhan Yavuz, Öğr. Gör. Gülsün Sarıoğlu Atalay, Öğr. Gör. Mahmut Ceylan ile farklı program ve bölümlerden çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

 

Yakın zamanlarda programdan mezun olan Aleyna Osmanoğlu ile Sinan Can ve Serkan Can kardeşlerin şirket kurma, iş bulma süreci, staj bulma, stajın öğrencilere sağladıkları gibi bir çok konuda merak ettikleri soruları cevapladılar.Yayınlanma Tarihi : 8.6.2021