EN
Anasayfa / Haberler
TRT World Yönetmenlerini Dijital Sohbetlerde Ağırladık

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Programı, ‘Dijital Sohbetler’ söyleşi dizisinin yedincisinde TRT World Yönetmenleri Taner Yıldırımcı, Oktay Mutlu ve Lütfü Çolak’ı konuk etti.

 

Televizyon yayıncılığı ve program yönetmenliği, televizyon program formatı hazırlamak  üzerine gerçekleştirilen söyleşiye, Meslek Yüksekokulu Müdürü Erol Ülgen, Radyo-TV Programcılığı Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez, Öğr. Gör. Semra Tüplek, Öğr. Gör Gülsün Sarıoğlu ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yanı sıra diğer program ve bölüm öğrencilerinden de katılım sağlandı.

 

Microsoft Teams Uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak  21 Mayıs  2021 Cuma  Günü gerçekleştirilen söyleşide, TRT World’ün Londra stüdyolarından söyleşiye bağlanan TRT World Londra Teknik Operasyon Sorumlusu Taner Yıldırımcı, söyleşiyle aynı anda gerçekleşen canlı yayın hakkında öğrencilere bilgi verirken, TRT World Londra stüdyolarını gezdirerek, reji hakkında bilgiler aktardı. Öğrenciler, aynı zamanda TRT World Londra stüdyolarında görev yapan diğer çalışanlarla da sohbet etme fırsatı buldular.

 

TRT World İstanbul’dan söyleşiye katılan Yönetmen Oktay Mutlu ile Yönetmen Lütfü Çolak 20 yılı aşkın süren yönetmenlik deneyimlerini öğrencilerle paylaştılar.

 

Katılımcılar, etkinliğin sonunda televizyon program formatı hazırlama, teknik özellikler ve program yönetmenliği hakkında öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladılar.Yayınlanma Tarihi : 8.6.2021