EN
Anasayfa / Haberler
Ödüllü Yönetmen Emre Kavuk, Radyo-TV Programcılığı Öğrencileriyle Buluştu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Programı olarak, ‘Dijital Sohbetler’ söyleşi dizisinin altıncısında ödüllü yönetmen ve senarist Emre Kavuk’u konuk ettik.

 

Senaryo yazımı, dizi yönetmenliği ve film yönetmenliği üzerine gerçekleştirilen söyleşiye, Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Ögr. Gör. Hüseyin Altınel, Adalet Programı Öğr. Gör. Dr. Orhan Göktepe, Radyo-TV Programcılığı Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez, Öğr. Gör. Semra Tüplek, Öğr. Gör Gülsün Sarıoğlu ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yanı sıra diğer program ve bölüm öğrencilerinden de katılım sağlandı.

 

Microsoft Teams Uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak  16 Mayıs  2021 Pazar Günü gerçekleştirilen söyleşide, öğrenciler dizi yönetmenliği, film yönetmenliği ve senaryo yazımı hakkında merak ettiklerini konuğumuz Emre Kavuk’a yöneltti.

Filmleriyle ulusal ve uluslararası alanda birçok ödüle layık görülen Emre Kavuk’un, 2021 yılında yönetmenliğini yaptığı Dalgalar ve İzler, yönetmen ve senaristliğini yaptığı Aşk Çağırırsan Gelir,  yönetmenliğini yaptığı Dijital Esaret  filmlerinin senaryo aşamaları ve çekim süreçleri üzerine deneyimlerini öğrencilerimizle paylaştı.

 

Televizyon ekranlarında yayınlanan Kalp Hırsızı, No: 309, Ver Elini Aşk, Homeofis, Çetin Ceviz 1  TV Filmi, Çetin Ceviz 2  TV Filmi, Öğretmen Kemal, Doksanlar, Mayıs Kraliçesi gibi dizlerin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını üstlenen Emre Kavuk, dizi yönetmenliği konusunda merak edilen soruları da cevapladı.

 Yayınlanma Tarihi : 17.5.2021