EN
Anasayfa / Haberler
NTV Washington Temsilcisi Hüseyin Günay ile TV Haberciliği Konuştuk

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Programı olarak, ‘Dijital Sohbetler’ söyleşi dizisinin beşincisinde NTV Washington Temsilcisi Hüseyin Günay’ı  ağırladık.

 

Televizyon Haberciliği ve Türkiye-ABD İlişkileri  üzerine gerçekleştirdiğimiz söyleşiye, Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erol Ülgen, Radyo-TV Programcılığı Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez, Öğr. Gör. Semra Tüplek, Öğr. Gör Gülsün Sarıoğlu ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yanı sıra diğer program ve bölüm öğrencilerinden de yoğun bir katılım sağlandı. 

 

Microsoft Teams Uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak 29 Nisan 2021 Perşembe Günü gerçekleştirilen söyleşide, öğrenciler  Televizyon haberciliği ile ilgili merak ettiklerini konuğumuz Hüseyin Günay’a yöneltti. Uzun yıllar İngiltere ve Amerika’da görev yapan Hüseyin Günay, gazetecilik ve haber yazım teknik ve kuralları açısından Amerika, İngiltere ve Türkiye haberciliğini karşılaştırarak,  tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı.

 

Yoğun bir öğrenci katılımıyla gerçekleştirilen söyleşide ayrıca Günay; Amerika’da eğitim fırsatları ile ilgili de öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı.Yayınlanma Tarihi : 12.5.2021