EN
Anasayfa / Haberler
Dijital Sohbetler II’de Senarist Işıl Sönmez’i Ağırladık

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Programı, çevrimiçi olarak düzenlediği ‘Dijital Sohbetler’ söyleşi dizisinin ikincisinde Senarist Işıl Sönmez’I konuk etti.

 

“Proje Dosyası Hazırlama” konulu söyleşiye, Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Programı Dr. Öğr. Üyesi Sezin Kıpçak, Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez, Öğr. Gör. Semra Tüplek ve Meslek Yüksekokulu öğrencileri katıldı.

 

Zoom Uygulaması üzerinden Çevrimiçi olarak 18 Ocak 2021 Tarihinde gerçekleştirilen söyleşide; Senarist Işıl Sönmez bir fikrin / hikayenin gelişim aşamalarını, hikayenin dosya haline getirilmesini, satış ve sunumunun nasıl yapılması gerektiğini detaylarla ele aldı.

 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon, Sinema Bölümünden mezun olan Senarist Işıl Sönmez, Aşk-ı Memnu dizisinin yazı ekibinde stajer olarak kariyerine başladı.  Yer Gök Aşk, Karadayı, Ulan İstanbul, Bir Litre Gözyaşı gibi beğenilen dizilerin senaryo ekiplerinde yer aldı.

 

Kanal D’de ve yine çeşitli yazı ekiplerinde danışmanlık ve senaryo editörlüğü yapan Işıl Sönmez, New York Üniversitesi, Screencraft’den senaryo yazımı ve senaryo okuma dersleri aldı. Kurucusu olduğu ‘Kendi Hikayene Yolculuk’ adlı projede içerik üretmekte ve senaryo danışmanlığı yapmaktadır.

Instagram: @kendihikayeneyolculuk

 

 Yayınlanma Tarihi : 18.1.2021