EN
Anasayfa / Haberler
Yeni Yüzyılda Kadın ve Sanat Sergisi / Women and Art in the New Century

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çevirimiçi Yeni Yüzyılda Kadın ve Sanat isimli bir sergi düzenledi.

Küratörlüğünü Grafik Tasarım Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ümran Özbalcı Aria'nın yaptığı Uluslararası Sergiye 7'si yabancı 28 kadın sanatçı 48 eserle katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Özbalcı Aria, sergiye ilişkin yaptığı açıklamada "Katılımcılar farklı çalışma üsluplarıyla kadının çok yönlü yaratıcı kimliğini bir kez daha ortaya koyuyor. Katılımcılarımız arasında şu an aramızda olmayan Prof. Dr. Nazan Erkmen’i saygıyla anıyorum.  Emeği geçen herkese, öncelikle de bana "Ümran hocam, bu sene 8 Mart için bir şey yapmıyor musunuz?” diyen İletişim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Aysel Aziz’e, Sayın Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Azmi Ofluoğlu’na, Alev Ofluoğlu’na, Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’na, Gülay N. Hacısalihoğlu’na, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Suat Nazmi Özturna’ya ve tabii sergimize eserleriyle katılan Kadın Sanatçılarımıza sergimizin afiş tasarımı ve uygulamasını gerçekleştiren Araştırma Görevlimiz Ülkü Sönmez’e çok teşekkür ediyorum." dedi.Alternatif Sergi GirişiYayınlanma Tarihi : 8.3.2021