EN
Anasayfa / Haberler
Prof. Dr. Cüneyt Ulutin Sağlık, Hijyen ve Sağlıklı Beslenme Konulu Konferansa Katıldı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin,  Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün veli akademileri kapsamında düzenlemiş olduğu "Sağlık, Hijyen ve Sağlıklı Beslenme" konulu konferansa katıldı.

6 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 20:00'de  Zoom programı üzerinden gerçekleşen online konferansa, Bahçelievler ilçesindeki ilk ve orta okullarda öğrenim gören öğrencilerin velileri yoğun ilgi gösterdi.

Prof. Dr. Ulutin, pandemi sürecinde en önemli husus olan bağışıklık sistemi hakkında bilgiler vererek, bağışıklık sisteminin korunması hususunda antioksidan içeriği yüksek olan besinleri anlatarak tavsiyelerde bulundu.

Sağlıklı beslenme ve gizli açık konusunda da öğrenci velilerine bilgiler veren Prof. Dr. Ulutin, çocukların yeterli ve dengeli beslenmesinin öneminden bahsederek çocukların tüm besin öğelerinden yeterli ve dengeli miktarlarda tüketmesi gerektiğini vurguladı.

Soru ve cevap bölümünün ardından, yoğun ilgi ve talep üzerine etkinliğin tekrarlanması temennileri ile konferans sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 9.1.2021