EN
Anasayfa / Haberler
Öğrencimiz Belgin Çetin TRT’nin Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında 2’inci Oldu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Belgin Çetin, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumunun (TRT) düzenlemiş olduğu ‘Geleceğin İletişimcileri’ yarışmasında ‘Virüsten Yoksun’ isimli belgesel projesi ile dereceye girerek 2’incilik ödülü kazandı.

TRT’nin düzenlemiş olduğu Geleceğin İletişimcileri Yarışması bu yıl 6. kez düzenlendi. Yarışmaya 76 üniversiteden 790 eser katıldı. Katılanlar arasında Orta Asya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden öğrenciler de vardı. Eserler, iletişim dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri tarafından değerlendirildi.

Finale kalan öğrencilerin kendilerini tanıttıkları videolar, eserlerinden kesitler ve jüri üyeleri ile yapılan söyleşiler, "Geleceğin İletişimcileri Haftası" programı kapsamında 16-20 Kasım Tarihleri arasında TRT-2 yayınlarında yer aldı ve her günün sonunda o kategorinin finalistleri açıklandı.

İletişim Fakültesi öğrencileri, radyo, televizyon, haber ve internet yayıncılığı ile bu yıla özel "Ev Hayat Dolu" kategorilerinde yarıştı.

Yarışmada ikincilik ödülü alan Belgin Çetin’in “Virüsten Yoksun” adlı eserinde, İstanbul’da yaşayan ailesi tarafından Covid-19 salgını nedeniyle Çanakkale’de yaşayan dede ve nenesine emanet edilen 6 yaşındaki Yusuf Eymen’in bu vesile ile ilk kez kümese girmesi,  folluktan yumurta alması,  bir kaplumbağa ile tanışması gibi eylemleriyle gündelik hayat ve doğayla tanışması anlatılıyor.

TRT 2020 Geleceğin İletişimcileri “Ev Hayat dolu” kategorisinde yarışma jürisi şu isimlerden oluşuyor:  Birol Güven, Prof. Dr. Sinan Canan, Günseli Kato, İsmail Fidan, M. Bora Durmuşoğlu ve Ümit Gökçe.

Yarışma sonunda, 11 kategoride 116 finalist arasından toplam 33 esere ödül verildi. Öğrencimiz Belgin Çetin’e ödülünü Günseli Kato verdi.Yayınlanma Tarihi : 21.11.2020