EN
Anasayfa / Haberler
Arş. Gör. Ülkü Sönmez’in Filmi ABD Kanalı BeBop Channel’da Gösterildi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Arş. Gör. Ülkü Sönmez’in yönetmenliğini üstlendiği ve 2019 yılında festival yolculuğuna başlayan belgesel filmi ‘Shallow’ 2020 yılında da ABD’de yayın yapan BeBop Channel’ın, The BeBop Channel Content Festivali kapsamında gösterime girdi.

2019 yılında sırasıyla İngiltere’de Lift-Off Film Festival, Hindistan’da Kautik International Film Festival, ve İtalya’da Cefalù Film Festival kapsamında resmi seçkilere girerek gösterim alan belgesel film, İtalya Roma’da düzenlenen Mojo Italy Festival’de de uzun hikaye kategorisinde ‘En iyi film’ ödülünü kazanmış ve İtalyan basınında yer almıştır.

2020 yılında ise New York’da düzenlenen BeBep Channel Content Festival özel seçkisi kapsamında gösterime girerek, BeBop Channel’da yayınlanmıştır.

Filmin kısa özeti: Ergenlik çağında olan ve birbirlerinden zıt karakterlere sahip iki erkek kardeşin, gündelik yaşamından kesitler sunan belgesel film aynı zamanda taşra yaşamı ve erkeklik rolleri üzerine odaklanıyor.Yayınlanma Tarihi : 7.7.2020