EN
Anasayfa / Haberler
Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, İstanbul Üniversiteli Trabzonsporlular ve Yeni Yüzyıl ÜNİ-TS Kulübü iş birliğiyle konuğumuz oldu. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Ağaoğlu, Trabzonspor hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu: “Ben de Trabzonluyum ve Trabzonsporluyum”

Konferansın açılışında bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hacısalihoğlu “Güzide bir kulübümüzün başkanını ağırlamaktan büyük şeref duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Üniversiteler bilginin bilince dönüştüğü yerlerdir.  Ben de Trabzonluyum ve Trabzonsporluyum. Bu meseleyi hem daha zorlaştırıyor hem de çok daha ağırlaştırıyor. Yürekle zihin arasındaki bağlantıyı kurmadan hiçbir konuşmayı yapamam. Onun en yoğunlaştığı an bu aslında.  Evet sevgili gençler; hepinizin inşallah bu sene yüzü gülecek. O sene bu sene. Trabzonspor’a, onun ruhuna, iklimine değer katan, tarihte hiçte çakılı olmayan bilince dönüşmüş olan bütün o kıymetlerine en yakışan başkanla o sene bu sene olacak. Bir büyük efsane dedik. Büyük bir devrimin adı. Anadolu’dan doğan alın terinin, emeğin, öz verinin, dayanışmanın, kıymetin karşılığını alabilme direncinin ortaya koyduğu bir birlik ruhunun adı Trabzonspor” dedi.

Ahmet Ağaoğlu: “Ülke futbolunu Trabzonspor domine ediyor”

Rektör  Prof. Dr. Hacısalihoğlu'nun ardından konferansta öğrencilerin sorularını yanıtlayan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, altyapılar ile ilgili, “2 elit ligde 2., diğer 2 elit ligimizde de lider durumdayız. U30 diyorum Süper Lig'e ve lideriz. İnşallah haftayı da lider kapatırız. Ülke futbolunu U12'den başlayarak hangi takımın domine ettiği ortaya çıkıyor. Ülke futbolunu Trabzonspor domine ediyor. Altyapılar bana göre bütün kulüplerin, hatta spor branşlarının temel taşıdır. Temeli olmayan hiç bir şeyin varlığı hayatını sürdüremez. Trabzonspor zaten geçmiş yıllara baktığımız zaman yetiştirip ülke futboluna kazandırdığı değerlerle ismi anılan bir kulüp” dedi.

Ahmet Ağaoğlu: “Avrupa'nın en iyi 5 forvetinden biri bizde”

Gündeme ilişkin soruları da yanıtlayan Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Uğurcan ve Sörloth'un bu sezon ortaya koyduğu performansa ilişkin olarak, "Benim performanslarını değerlendirmeme gerek yok. O ikisi birbirinin performansını değerlendiriyor zaten, biri diğerine 'duvar', öbürü de diğerine 'kral' diyor. Ama şartlar ne olursa olsun iki futbolcuyla oynamıyorsun 11 futbolcuyla oynuyorsun. Avrupa'nın en iyi 3 kalecisinden ve Avrupa'nın en iyi 5 forvetinden biri bizde. Bu da Trabzonspor adına çok büyük şans. Diğer taraftan Uğurcan ülke futbolu adına da çok büyük bir şans. Uğurcan'ın bonservisi 20-25-30 oldu galiba. İnşallah sezon sonuna kadar artmaya devam eder." ifadelerini kullandı.

Ahmet Ağaoğlu: “Kupayı alabilmek için kazanmanız gereken üç maçımız var”

Ağaoğlu, çifte kupa beklentisiyle ilgili olarak ise "Hedef büyütenlerin ve büyük konuşanların sonunda nasıl bir tabloyla karşılaştığını görüyoruz. Onun için hiçbir takımın veya başkanının bu şekilde konuşmaması lazım. Karşınızda oynadığınız tüm rakiplere saygı duymak zorundasınız. Sizinle beraber şampiyonluk mücadelesi veren 7-8 takım var. Tamam zirve mücadelesi veriyoruz doğru, kupada da yarı finaldeyiz. Kupayı alabilmek için kazanmanız gereken üç maçımız var." değerlendirmesinde bulundu.

Konferansın sonunda İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu ve Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu'na plaket takdim etti.Yayınlanma Tarihi : 25.2.2020