EN
Anasayfa / Haberler
Vektörel Çizim ve Manipülasyon Sergisi Galeri Yeni Yüzyıl'da Açıldı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü 1.sınıf öğrencilerinin yapmış olduğu tasarımlardan oluşan ‘Vektörel Çizim ve Manipülasyon Sergisi’ Galeri Yeni Yüzyıl’da açıldı.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aysel Aziz, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen açılışta Görsel İletişim Tasarım Bölümü 1.sınıf öğrencilerinin ‘Görsel Düzenleme ve Uygulamaları’ dersinde yapmış oldukları projeler sergilendi.

Öğrencilerin yapmış oldukları ‘vektörel’ çalışmalar hakkında bilgi veren Öğr. Gör. Dr. Alim Alper Cesur, “Yaptığımız çalışmalarda arkadaşlarımız vektörel ortamda çalışmayı öğrendiler. Önce üçgenlerle poligon portreler oluşturdular, ardından resmin üzerinden geçerek vektörel portreler hazırladılar. En son, çizgiler vasıtasıyla line-art portreler oluşturarak tasarımı tamamladılar. Bu vesileyle öğrencilerimiz hem vektörel ortamda iş yapma becerilerini geliştirdiler hem de ilk sanatsal çalışmalarını gerçekleştirmiş oldular.” dedi.Yayınlanma Tarihi : 18.2.2020