EN
Anasayfa / Haberler
Oyuncu Mert Turak Öğrencilerle Buluştu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü, Oyuncu Mert Turak’ı konuk etti. Söyleşide sektöre ve mesleğe ilişkin merak edilen konular tartışıldı.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen söyleşiye Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Nazmi Özturna, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Oyuncu Mert Turak öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplayarak onlara kariyer yaşamlarına ilişkin önemli ipuçları verdi.

Turak, oyunculuk mesleğinin emek ve sabır istediğini belirterek “Oyunculuk içsel bir yolculuktur. Sizin her anlamda hazır olmanızı gerektiren bir meslektir. Meslekten çok bir hayat biçimi bir bakış açısıdır. Ne kadar çok insan varsa o kadar farklı malzeme ve duygu var. Sizin kendinize kafayı takmanız kendi sınırlarınızı zorlayacak cesaretinizin olması gerek. Bir aktör her şeyden önce ruhunu beslemelidir. Kendinizle olan savaşı hiçbir zaman bırakmamanız lazım. En nefret ettiğiniz huyunuzla da uğraşmanız lazım, en sevdiğiniz tarafınızla da uğraşmanız lazım. Boş vakti yoktur bir aktörün.  Alanlarınızı kendiniz yaratmalısınız. Size ilham veren ne varsa onun peşinden gidin ve kendinizi ona adayın. ” ifadelerinde bulundu.Yayınlanma Tarihi : 12.2.2020