EN
Anasayfa / Haberler
Üniversitemiz ile İran Azadi İslam Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nden önemli iş birliği… Üniversitemiz, Dünyanın 6’ncı büyük üniversitesi olan İran’ın ‘Azadi İslam Üniversitesi’ ile akademik ve kültürel alanda işbirliği protokolü imzaladı.

Protokole, Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Azad İslami Üniversitesi adına da Doğu Azerbaycan ve Tebriz Şubesi Rektörü Prof. Dr. Aziz Javanpour Heravi imza attı. İmza törenine Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Azmi Ofluoğlu’nun yanı sıra, Azadi İslam Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi Müdürü Dr. Majid Khalili ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofis Koordinatörü Aynur İmran da katıldı.

İmza töreninin ardından rektörler protokolün her iki üniversiteye hayırlı olmasını temenni ederken, karşılıklı olarak hediye takdimi yapıldı.

Azad İslami Üniversitesi büyüklük ve öğrenci sayısı bakımından dünyada 6’ncı sırada yer alıyor. Toplam 1 milyon 300 bin öğrencisi ve İran’ın tüm şehirlerinde 369 kampüsü bulunan üniversitenin 35 binden fazla çalışanı bulunuyor. Bugüne kadar 5 milyondan fazla öğrencinin mezun olduğu üniversitenin İran genelinde çok sayıda hastanesi, araştırma merkezleri, sertifika programları ve dil öğrenim merkezleri bulunuyor.Yayınlanma Tarihi : 31.1.2020