EN
Anasayfa / Haberler
Trabzonsporlular Kulübü, ‘Karadeniz Kültürü ve Yemekleri Festivali’ Düzenledi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Trabzonsporlular Kulübü, ‘Karadeniz Kültürü ve Yemekleri Festivali’ düzenledi. Etkinliğe katılan Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, öğrencilerle birlikte horon tepti.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Cevizlibağ Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi Kampüs Bahçesinde gerçekleşen etkinlikte, Trabzonsporlular Kulübü; hamsi, mısır ekmeği ve kuymak yaptı. Yiyenlerin tadına doyamadığı yöresel yemeklerin ardından, öğrenciler İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ile birlikte horon tepti.

Etkinliğe ilişkin bir konuşma yapan Trabzonsporlular Kulübü Başkanı Elektrik Elektronik Mühendisliği 3.Sınıf Öğrencisi Zeynettin Asan, “Bu eğlencedeki amacımız; takım, ilçe ve şehir belirtmeksizin kendimizi çevremizdeki insanlara tanıtmak ve burada bütünleştirici bir rol oynamak. Biz tribün taraftarı değiliz. Üniversiteli Trabzonsporlular Birliği olarak asıl amacımız insanları bir bütün olarak bir yerde toplamaya çalışmak” dedi.

Trabzonsporlular Kulübü Onursal Başkanı Elektrik Elektronik Mühendisliği 4.Sınıf Öğrencisi Mustafa Yıldız ise “Kendi kültürümüzü, kendi yöremizin yemeklerini, yapabildiğimiz kadar hamsisiyle, mısır ekmeğiyle, kuymağıyla yapıp, ardından horon oynayacağız. Burada kısıtlayıcı bir unsurumuz yok. Yani sadece Trabzonluları ya da Trabzonsporluları bir araya getirmiyoruz. Üniversitemizde sosyal ve sağlıklı bir çevre oluşturabilmek için burada her kesimden arkadaşlarımız var. Bugün kendi okulumuzun da desteğiyle hamsi, kuymak ve mısır ekmeği dağıtacağız. Bunları yaparken ufak bir bağış kutusu da yaptık. Toplanan bütçeyle yün atkı ve yün bere yaptırıp Erzurum’da ihtiyacı olan öğrenci arkadaşlarımıza ısınmaları için göndereceğiz. Bu şekilde sosyal bir proje yapmak ve sosyal bilinçlenmenin farkına varmak istiyoruz” dedi.Yayınlanma Tarihi : 19.12.2019