EN
Anasayfa / Haberler
Üniversitelinin Spor Bilinci Panelinde Madalyalar Sahiplerini Buldu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İYYÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) tarafından düzenlenen ‘Üniversitelinin Spor Bilinci’ Panelinde; Yaz Turnuvalarında dereceye giren akademik ve idari personelimize madalyaları düzenlenen bir törenle takdim edildi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen panelin moderatörlüğünü Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Perihan Eren Bana yaptı. Panele Akademisyen Yazar Müslüm Gülhan, Türkiye Üniversiteler Federasyonu İstanbul İl Koordinasyon Başkanı İbrahim Erdoğdu ve Kadir Has Üniversitesi Spor Uzmanı Aysel Damar katıldı.

Panelistler; spor kültürü, oryantasyon süreçleri, üniversitede aidiyet duygusu ve profesyonel spor hakkında öğrencilere bilgilerini aktararak merak edilen soruları yanıtladı.

Panelin sonunda İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Yaz Spor Turnuvalarında dereceye giren idari ve akademik personele madalyaları Akademisyen Yazar Müslüm Gülhan, Türkiye Üniversiteler Federasyonu İstanbul İl Koordinasyon Başkanı İbrahim Erdoğdu, Kadir Has Üniversitesi Spor Uzmanı Aysel Damar, İYYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ünal, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Perihan Eren Bana ve İYYÜ Spor Antrenörü Oğuz Hakkı Savur tarafından takdim edildi.

Basketbol Turnuvasını Fen Edebiyat Fakültesi Takımı, Futbol Turnuvasını Bilgi İşlem Takımı, Voleybol Turnuvasını Grup Alternatif kazanırken, Masa Tenisi Turnuvasında ise Prof. Dr. Cuma Bayat, Öğr. Gör. Hakan Dağ ve Arş. Gör. Sertaç Temur dereceye girdi.Yayınlanma Tarihi : 18.10.2019