EN
Anasayfa / Haberler
“Gençlerin Sanat Günleri Sergisi” 30 Ağustos'a Kadar Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisinde

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünün “Serbest Resim Dersi Atölye Çalışmaları” sürecinde üretilen “Resim ve İç Mekan Renklendirme Çalışmaları” sergisi 2 Ağustos 2019’da Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde açıldı.

Sergi 30 Ağustos gününe kadar Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde her gün saat 12.00 – 21.00 arası ziyaret edilebilecek.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Çevre Tasarımı ve İç Mimarlık öğrencileri “Serbest Resim” dersi atölye çalışmalarının ürünlerini; yağlı boya, tual ve marker iç mekan boyamalarını sergilemekteler… 2-30 Ağustos süresince açık olacak “Gençlerin Sanat Günleri” etkinliği içinde yer alan Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerini estetik kaygılarının verilerini bu sergide buluşturacaklar. Olabildiğince özgün-estetik kavrayışlar içinde renk, biçim, estetik felsefelerden haberdar ve bu tasarımlar içinde mesleği alanı “İç Mimarlık”ta ayrıcalıklı, farklı, özgün projelerin sahibi olabilmek hedefindeler…

Fuaye Sanat Galerisi Ağustos Ayı içerisinde Gençlerin Sanat Günleri programı ile yaratıcılıkta sınır tanımayan genç sanatçıları konuk etmenin heyecanı içerisinde… İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Vildan Alptekin’in katkılarıyla açılacak sergiye Öğretim Görevlisi Ressam Memiş Aslan da katkıda bulunuyor.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi; Gençlerin Sanat Günleri Sergisinde Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, Serbest Resim Dersi Atölye çalışmaları sürecinde üretilen Resim ve İç Mekan Renklendirme çalışmaları yer alıyor.Yayınlanma Tarihi : 7.8.2019