EN
Anasayfa / Haberler
Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği Kapsamında Yabancı Konuklarımızı Ağırladık

Erasmus+ Eğitim alma hareketliliği kapsamında; Romanya SİBİU Üniversitesi ve İspanya Valenica Üniversitesi’nden idari personel, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne konuk oldu. Ülkelerin eğitim ve çalışma sistemi ile sosyo-kültürel yapıları hakkında karşılıklı fikir alışverişi sağlandı.

Erasmus+ Koordinatörlük Ofisi Değişim Hareketliliği 2018-2019 Dönemi Uzmanı Mahdieh Maleki Sani Maleki eşliğinde, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ni ziyaret eden konuklara, Cevizlibağ Merkez Kampüsü gezdirilerek birimler hakkında detaylı bilgiler verildi.  Erasmus Koordinatörlük Ofisi ve Sağlık Spor Kültür Daire Başkanlığı (SKS) ile birlikte gerçekleştirilen sunumlarda; Üniversitelerin vizyonu ve projeleri ele alındı.

Konuklar; eğitim öğretim faaliyetlerine ilişkin çalışmaların dışında, başta futbol olmak üzere çeşitli spor faaliyetlerine de dahil oldu.

Romania SİBİU Üniversitesi ve İspanya Valenica Üniversitesi’nden gelen personele; İstanbul hakkında bilgiler verilerek Tarihi Yarımada üzerindeki ören yerleri gezdirildi. Türk Mutfağının eşsiz lezzetlerini tadan konuklar, memnuniyetlerini dile getirdi.

Erasmus+ Eğitim alma hareketliliği kapsamında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ni ziyaret eden konuklar ülkelerine uğurlandı.

Erasmus Koordinatörlük Ofisi Değişim Hareketliliği Uzmanı Mahdieh Maleki Sani Maleki, Daha önce öğretim üyelerimizin İspanya Valencia Üniversitesi’ni ziyaret ettiklerini belirtti, ve gelecekteki projelere vurgu yaparak “Her geçen gün Erasmus bağlantılarımız ve anlaşmalarımız artmaktadır. Öğrenci ve personel değişim hareketliliklerinin karşılıklı olarak daha da iyi seviyelere çıkartılması amaçlanmaktadır” dedi.Yayınlanma Tarihi : 30.7.2019