EN
Anasayfa / Haberler
Adli Tıp ve Kriminalistik Eğitiminin 1.Dönemi Tamamlandı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İYYÜ) ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan eğitim protokolü çerçevesinde, tüm şubelerde görevli emniyet personeline “Adli Tıp ve Kriminalistik” eğitimi verildi.  7. ve 8.  guruba sertifikalarının düzenlenen bir törenle takdim edilmesinin ardından eğitimin 1.dönemi de tamamlanmış oldu.

Törene, İYYÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, İYYÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Ay, İstanbul İl Emniyet Eğitim Şube Müdürü Mustafa İşlek, İYYÜ Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ersi Kalfoğlu, akademisyenler ve emniyet personeli katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr Ersi Kalfoğlu, “Öncelikle hepinize teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bizim için oldukça önemli olan böyle bir hizmetin gerçekleşebilmesi için katkıda bulundunuz. Bize her türlü şevk ve devam etme isteği aşılanmış oldu. Ne kadar işleyeceğinden emin olmadığımız bir fikirdi ancak oldukça başarılı oldu. Sizlerin geri dönüşümleriniz ve de bizlerin de üç adım daha ileriye götürme isteğimiz bugüne kadar ulaşmamıza neden oldu” dedi.

Törende bir konuşma yapan İYYÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu “Bütün bunlar bir üniversite çatısı altında değer üretmenin, üretilen bilginin bilimsel derinliğinin paylaşılması misyonuna görevine bağlı olarak yürüyor. Bu bize büyük mutluluk veriyor” dedi.

Programın sonunda emniyet mensuplarına sertifikaları İYYÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, İYYÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Ay, İstanbul İl Emniyet Eğitim Şube Müdürü Mustafa İşlek, İYYÜ Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ersi Kalfoğlu tarafından verildi.

Olay Yeri eğitiminde vermiş olduğu desteklerden ötürü Polis Memuru Ali Osman Elmas’a plaket takdim edildi.Yayınlanma Tarihi : 11.7.2019