EN
Anasayfa / Haberler
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü İlk Mezunlarını Verdi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 2018-2019 eğitim- öğretim yılının sonunda ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.

Öğrenci alımına ilk olarak 2015-2016 eğitim-öğretim yılında başlayan Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 15 Haziran’da yapılan mezuniyet töreninde ilk mezunlarını verdi.

Yeşilköy Wow Hotel'de gerçekleştirilen görkemli bir mezuniyet töreni ile diplomalarını alan öğrencilerin yaşadıkları heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi. Mezuniyet töreninde diplomalarını alan öğrenciler sevinçlerini Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Erol ÜLGEN'in yanı sıra Prof. Dr. Metin KARAÖRS, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ÖZKAT, Öğr. Gör. Cansever KAYAPUNAR, Öğr. Gör. Nermin DEĞER ve Arş. Gör. Hasan GALİP ile paylaştılar.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Erol ÜLGEN, “ilk kez mezun olmanın sevincini öğrencilerimiz kadar bizler de yaşadık. Törende bu sevinci hep birlikte paylaştık. Yeni mezun meslektaşlarıma bir ömür boyu başarılar dilerim” dedi.  

Ailelerinin de bu özel günde öğrencilerimizi yalnız bırakmadığı törende öğrencilerimiz hep birlikte bölümün ilk mezunları olmanın sevincini yaşadılar. Tören sonrasında öğrenciler öğretim üyeleri ile birlikte fotoğraf çektirdiler.Yayınlanma Tarihi : 25.6.2019