EN
Anasayfa / Haberler
Öğrencilerimizin Görev Aldığı “Sağlıklı Ve Güvenli Besleniyorum” Projesi Başarıyla Tamamlandı

Okul çağındaki çocukların sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla üniversitemiz ve Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarla işbirliği halinde yürütülen “Sağlıklı ve Güvenli Besleniyorum” projesinin 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı hedefleri başarı ile tamamlandı.

Proje kapsamında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İngilizce Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı İlkokul ve Ortaokullarda öğrencilere sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirme çalışmaları yaptılar.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt ULUTİN, Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Kadir DAŞTAN, Arş. Gör. Hilal DEMİRKESEN BIÇAK ve Arş. Gör. Merve ÖZTAĞ’ın yer aldığı proje ekibinin tasarladığı program çerçevesinde, ‘Public Health Training-Epidemiology’ dersi uygulaması kapsamında öğrencilerimiz, bir dönem boyunca haftada bir gün Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda eğitim çalışması yaptılar. Öğrencilerimiz okullarda; Sağlıklı Beslenme İlkeleri, Besin Güvenliği İlkeleri, Okul Öncesi Dönemde Beslenme, Okul Döneminde Beslenme İlkeleri, Öğrencilerin Fiziksel Durumlarının Tespiti ve Beslenme Önerileri, Beslenme Yetersizliği Sonucu Oluşan Hastalıklar ve Hastalıkların Önlenmesi, Beslenmeye Bağlı Kronik Hastalıklar ve Hastalıkların Önlenmesi konularında eğitim vererek gözlem yaptılar.

Projenin Gelecek Yıl Da Sürdürülmesini Hedefliyoruz

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt ULUTİN konuya ilişkin şu bilgileri verdi: “Proje

Proje çıktıları olarak; kötü beslenme düzenine sahip olan öğrencilerin alışkanlıklarında değişimler, öğrencilerin beslenme konusunda edindiği yeni bilgileri ailelerine aktarması sonucu topluma yayılan sağlıklı ve güvenli beslenme davranışları ve öğrencilerin satın alma niyetleri ve talepleri doğrultusunda kantin ve büfelerde satışı yapılan yiyecek-içeceklerdeki değişimler meydana gelmiştir. Bilgiyi paylaşma, gözlem yapma ve projenin bir parçası olabilmek bakımından hem üniversitemiz öğrencilerinin hem de Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul öğrencilerinin yararlandıkları bu projenin önümüzdeki senelerde de uygulamaya konmasını hedefliyoruz.”Yayınlanma Tarihi : 24.5.2019