EN
Anasayfa / Haberler
Eczacılık Fakültesi Öğrencileri, İstanbul Ecza Kooperatifini Ziyaret Etti

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 4. Sınıf öğrencileri, Eczacılık Mevzuatı Ders Seminerleri kapsamında 2 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilen dış paydaş gezisinde İstanbul Ecza Kooperatifini ziyaret etti. Öğrencilere Eczacılık Fakültesi Arş. Gör. Egemen UZEL eşlik etti.

Öğrenciler, ilk olarak sipariş ve sevkiyat süreçlerini yerinde görerek otomatize edilen dağıtım ve paketleme sistemlerini gözlemleme ve öğrenme imkanı buldular.

İstanbul Ecza Kooperatifi (İSKOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. M. Sait Yücel Türkiye’de kooperatifçilik sürecinin başlangıcı,  önemi, serbest eczanelere kooperatif yapısının yarar ve katkıları, gelişimi ve İstanbul Ecza Kooperatifi organizasyon yapısı, İstanbul Ecza Kooperatifi ve diğer kooperatiflerin Türkiye ilaç pazarındaki payı ve önemi hakkında yapılan toplantıda öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Kooperatif yapısı içerisinde eczacının yeri hakkında bilgi edinen öğrenciler bu alanda da staj yapabilme ve mesul müdür olarak çalışabilme imkanlarının olduğunu öğrendiler.



Yayınlanma Tarihi : 10.5.2019