EN
Anasayfa / Haberler
Üniversitemiz 2. Otoloji & Odyoloji Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapacak

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (SHMYO) Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hamdi Kepekçi'nin düzenleme kurulunda yer aldığı 1. Otoloji&Odyoloji Kongresi 26-27 Nisan 2019 tarihlerinde yapıldı. SHMYO Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hamdi Kepekçi'nin başkanlığında düzenlenecek olan Kongrenin ikincisi ise, Nisan 2020 yılında üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

 

"İşitme Sağlığında Tanı, Tedavi Ve Teknolojik Yaklaşımlar" konulu bilimsel etkinliğe, otolojide çalışmaları ile tanınan akademisyenlerin yanı sıra, Odyoloji ve Odyometri programından bilim insanları ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Odyometri Programı 1. sınıf ve 2. Sınıf öğrencilerimiz katıldılar.

Kongrede konunun uzmanları, işitme sağlığında tanı ve tedavileri ve otoloji ile ilgili konuların yanı sıra güncel teknolojik yaklaşımlar konusunda sunum yaptılar.

Konuya ilişkin bilgilerine başvurduğumuz İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hamdi Kepekçi, "Bu yıl birincisi düzenlenen Otoloji&Odyoloji kongresi oldukça verimli geçti. Alınan geri bildirimler ve elde edilen başarı bir sonraki kongreye güvenle devam edebileceğimiz anlamına geliyor. Kongrenin ikincisinin ise Nisan 2020'de İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ev sahipliğinde yapılması planlandı ve çalışmalarına şimdiden başlandı” dedi.

Kongre ile ilgili detaylara http://otolojiodyolojikongresi.org/ linkinden ulaşılabilir.Yayınlanma Tarihi : 3.5.2019