EN
Anasayfa / Haberler
8. Dünya Laboratuvar Tekniker ve Teknisyenleri Günü Paneli Yapıldı

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) ‘Sağlık için tıbbi laboratuvar’ sloganıyla bu yıl, Dünya Laboratuvar Tekniker ve Teknisyenleri Gününün 8’incisini düzenledi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda gerçekleşen panelin açılış konuşmasını SHMYO Müdürü Prof. Dr. Ömer Bender yaptı.

Panelin açılışında konuşan Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Program Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Süheyla Yazıcıoğlu, ‘Hastalıkta ve Sağlıkta Tıbbi Laboratuvar’ başlıklı bir konuşma yaptı.

Öğr. Gör. Filiz Albayrak’ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde; İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarı İdari Sorumlusu, Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr.Serap Demir Tekol “Kamu Kuruluşlarında Tıbbi Laboratuvar Teknikerlerinden Beklentiler” konusunda, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Klinik Biyokimya Laboratuvarı Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Dilek Yıldız Babacan “Özel Sektörde Tıbbi Laboratuvar Teknikerlerinin Yeri ve Görevleri” konusunda, Marmara Üniversitesi SHMYO Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meral Yüksel “Değişim Çağının Işığında Tıbbi Laboratuvar Teknikerliği” konusunda, Centro Laboratories / Biruni Laboratuvarı Kalite Müdürü Lütfiye Ülkümen “Tıbbi Laboratuvarlarda Kalite ve Akreditasyon” konusunda konukları bilgilendirdi.

Panelin sonunda 2.sınıf öğrencilerinden oluşan koro kulakların pasını sildi.Yayınlanma Tarihi : 29.4.2019