EN
Anasayfa / Haberler
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı Konuğumuz Oldu

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İYYU) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’yı konuk etti. Konferansta Türkiye’nin eğitim stratejileri ve eğitim sistemi ele alındı.

Etkinlik öncesi İYYÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nun Makam Odasında ağırlanan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Şeref Defteri’ni imzaladı.

Öğr. Gör. Bedreddin Habiboğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen konferansa; İYYÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Hacısalihoğlu, “Strateji geniş bir kavram. Her alanda nasıl hedef konur? Yöntemleri ne olur? Zamanlaması nedir? O hedeflere bir toplum nasıl kilitlenir? Özellikle eğitimin alanlar içerisinde asli unsuru ve varlığı kıymetli ve çok değerlidir” diyerek, öğrencilerin bu konferanstan azami şekilde istifade etmelerini rica etti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, hedef ve stratejilerinden bahsederek “Öğrenciler arasında bilime merakı geliştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin düşüncelerini ateşlemek istiyoruz. Özellikle bilimin her alanında öğrencilerimizin bu düşünce dünyalarını etkileyen merak duygularıyla gelişimlerine yön veren stratejiler uygulamak istiyoruz” dedi.

Sözlerine devam eden İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, “Bilim, sanat, spor ve yaşam dediğimiz temel alanlarda her öğrencimizin bir spor alanında yetkinleşmesini sağlayan, onu lisansa götüren ve yaşam boyu o sporu sürdürmesini sağlayan bir stratejimiz var. Beraberinde her öğrencinin mutlaka bir müzik enstrümanı çalmasını hedefliyoruz. Yerelden başlayarak kendi kültürel dokusunu, kendi örfünü, adetini, kendi geçmişini, tarihsel birikimini geliştirebileceği, kentin bütün dokusunu öğrenebilecekleri bir kültür haritası çalışmamız var. Bu bilimsel kaynakları ve kültürel duyarlılığı birlikte sağlamaya çalışıyoruz“ ifadelerinde bulundu.Yayınlanma Tarihi : 29.4.2019