EN
Anasayfa / Haberler
Baharı Şenlikle Karşıladık

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ailesi, üniversitemizin Cevizlibağ Merkez Yerleşkesinin bahçesinde düzenlenen coşkulu Bahar Şenliği etkinliğinde bir araya geldi. Öğrencisinden akademik ve idari personeline dek tüm Yeni Yüzyıl ailesini bir araya getiren şenlikte, sanatçı Aydilge başta olmak üzere çok sayıda sanatçı ve müzik grubu sahne alarak unutulmaz bir gün yaşattı.

Üniversitemizin Cevizlibağ yerleşkesinin bahçesinden düzenlenen bahar şenliğinde öğrencilerimiz vize sınavlarının yorgunluğunu atarak yaklaşan final sınavları öncesinde moral depoladı.  

Bahar Şenliği etkinliği, sabah erken saatlerde DJ performansı ile başladı. Öğrenciler müzik eşliğinde dans ederken, Canlı Langırt, Dev Jenga, Gladyatör ve Penaltı’ oyunları ile eğelenme fırsatı buldu. Şenlikte ayrıca, yapılan yarışma ve çekilişlerde öğrencilere ehliyet ve yabancı dil kursu hediye edildi.

Onur Atmaca’nın söylediği Karadeniz türküleriyle hep birlikte horon oynanırken, öğrencilerin horonuna Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Azmi Ofluoğlu ile Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu da eşlik etti.

Şenlikte daha sonra Alper Gülay ve Grubu ile Can Mete ve Semih Erlik sahne alırken, öğrenciler Burak Aydemir ve Umut Akbıyık da şarkı ve türküleriyle şenliğe renk kattı.

Müzik gruplarının sahne performansı sonrasında ise sanatçı Aydilge sahne aldı. Yeni Yüzyıl Üniversitesinin tüm öğrencileri ve çalışanları Aydilge’nin şarkılarıyla unutulmaz bir akşam yaşadı. Yaklaşık 1,5 saat süren konserde öğrenciler Aydilge’nin şarkılarıyla eşlik ederken bol bol dans ettiler.

“Bahar Gençliğe Çok Yakışan Bir Mevsim”

Şenlikte öğrencilerle birlikte dakikalarca horon oynayan Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, şenliklerin öğrencilerin motivasyonunu arttırdığını ifade ederek şöyle konuştu: “İkinci yarıyılın ara sınavının hemen ardından öğrencilerimiz yaşadıkları sınav stresini atsınlar istedik. Bahar gençlikle çok yakışan bir mevsimdir. Öğrencilerimiz bütün yeteneklerini, içlerindeki coşkuları paylaşsınlar, zihinlerinde herhangi bir tasa, düşünce varsa onu dağıtsınlar istedik. Hayat güzel. Her türlü zorlukla mücadele edildikçe mutluluğa ulaşılıyor. Üniversiteler de hayatın farklı bir adı, her türlü değerin paylaşıldığı yerdir. Önemli olan öğrencilerimizin hayatın her alanından ders çıkarmasıdır. Onların burada arkadaşlarıyla birlikte olmaları, değer üretmeleri anlamına geliyor. Bizler de hocaları olarak bu değerde onlara eşlik etmekten dolayı çok mutluyuz.”

“Final Sınavları Öncesinde Öğrencilerimizi Motive Etmek İstedik”

Üniversitemizdeki Bahar Şenliğini düzenleyen İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor(SKS) Daire Başkanı Perihan Eren Bana ise, “Öğrencilerimiz vize sınavları döneminde yoruldular. Final öncesinde de motive olmaları için bu organizasyonu düzenledik. Birçok üniversitede geleneksel olan bahar şenliğinde öğrencilerimizi ve akademik personellerimizi bir araya getirdik. Herkesin enerjisi çok yüksek. Birbirinden değerli müzik grupları öğrencilere keyifli anlar yaşattı. Ayrıca mezun öğrencilerimiz, hala öğrenim gören öğrencilerimiz ve akademik personellerimiz de sahnede performanslarını sergilediler. Baharın gelişiyle birlikte üniversitemizdeki bu canlılık, bu hareketlilik bizleri çok mutlu ediyor” diye konuştu.Yayınlanma Tarihi : 29.4.2019