EN
Anasayfa / Haberler
‘Dijital Gelecek’ Konferansında Yeni Teknolojiler ve Hayatımız Konuşuldu

title

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından düzenlenen “Dijital Gelecek” başlıklı konferansta yeni teknolojilerin gelecekte insan hayatına nasıl etki edeceği konusu anlatıldı.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hüdayi Sayın tarafından düzenlenen “Dijital Gelecek” başlıklı konferansa Kale Grubu Şirketleri IT Sistem, Tedarik Yönetim Direktörü Alp Sert konuk oldu. Konferansta akademisyen ve öğrencilerimiz Endüstri 4.0, robot teknolojileri, üretimde dijitalleşme, otonom araçlar, yapay zeka, siber güvenlik ve sanal gerçeklik gibi konularda bilgilerini paylaşan Alp Sert’i büyük ilgi ile dinlediler.

Kale Grubu Şirketleri IT Sistem, Tedarik Yönetim Direktörü Alp Sert öğrencilere özellikle IT ve dijital teknolojilerin iş hayatındaki önemini anlatarak, “IT okur yazarlığı konusunda iş hayatına başlarken iyi bir yerde olmanız gerekiyor. Çünkü günümüzde birçok işi artık teknoloji ile yapıyoruz. Pazarlama, muhasebe gibi hemen hemen iş hayatıyla ilgili bütün alanlar IT üzerinden gidiyor. Ya bir program kullanmak gerekiyor, ya bir sisteme hakim olmak gerekiyor. Kurumlar ise bu yetkinliğe sahip olan çalışanları tercih ediyor. Dolayısıyla IT yetkinliği konusunda çalıştırmalı ve kendinizi geliştirmelisiniz. Böylece rakiplerinize karşı avantaj sağlamış olursunuz” dedi.  Yayınlanma Tarihi : 29.4.2019