EN
Anasayfa / Haberler
Üniversiteli Trabzonsporlular Birliği'nden Alkışlanacak Proje

title

Aralarında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin de bulunduğu İstanbul’daki 16 üniversitedeki öğrencilerden oluşan Üniversiteli Trabzonsporlular Birliği, Sürmene’deki bir okul için seferber oldu.

“Bordo Kalplere Mavi Gelecek” adıyla yola çıkan üniversiteliler, Sürmene Ayşe Kırali ilköğretim okulunun onarımı için başlattıkları kampanyayı Onur Atmaca konseriyle duyurdu.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi konferans salonunda düzenlenen etkinliğe kendileri de Trabzonlu olan Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Üniversiteli Trabzonsporlular Birliği’ne bu anlamlı kampanya için teşekkür eden Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, “Memleketimin genç insanları ve tuttuğum takımın renkleri çok güzel bir projede buluştu. Biz de üniversite olarak üzerimize düşeni yerine getireceğiz” dedi.

Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Turgut Öksüz ise, “Vatana ne verebiliriz?” diye düşünen gençlerin yanında olduklarını belirterek, “Bugüne kadar 600 okula eğitim için gittik, Trabzonspor için gittik. Birbirimizi sevelim. Bu arada 2010-2011 şampiyonu Trabzonspor’dur ve o davanın ömrümüzün sonuna kadar takipçisiyiz” açıklamasında bulundu. Üniversiteli Trabzonsporlular Birliği başkanı Mustafa Yıldız ise bundan sonra 61 şehit 61 şehir 61 kütüphane projesini gerçekleştirmek istediklerini belirterek, tüm üniversiteli Trabzonsporlu öğrencilere birlik beraberlik çalışma ve katkıları için teşekkür etti.

Etkinlik, sanatçı Onur Atmaca’nın Karadeniz yöresine ait şarkılarıyla renklenirken, Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ve öğrenciler hep birlikte horon oynadı.   Yayınlanma Tarihi : 15.4.2019