EN
Anasayfa / Haberler
Otizm Ve Yansımaları Sempozyumu 16 Nisan’da

title

Toplumu otizm hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirmek amacıyla; İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji Bölümü, Zeytinburnu Belediyesi, Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi(AKDEM) ve Otistikler Derneği işbirliğinde 9. Otizm ve Yansımaları Sempozyumu düzenlenecek.  

Otizm hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkesin ücretsiz olarak katılabileceği sempozyum, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde 16 Nisan 2019 Salı günü saat 09.00’da gerçekleştirilecek.

Sempozyum hakkında bilgi veren İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nevin Eracar, “Otizm ve benzeri gelişimsel problemler üzerine, yine ve yeniden birlikte düşünmeye tartışmaya bekliyoruz. Meslektaşlarımızı, aileleri ve ‘otizm nasıl bir şey’ diye merak edenleri panelimiz ve atölyelerimizde buluşmaya davet ediyoruz" dedi.

Sempozyum kapsamında iki panel düzenlenecek. İlk panelde “Otizm ve Benzeri Gelişimsel Problemlerde Erken Müdahale”, ikinci panelde ise “Otizm ve Benzeri Gelişimsel Problemlerde Alternatif Gelişim Modeli” konusu işlenecek.

Panelde ayrıca, “Farklı Gelişen Bireylerde Çalışmada Sanatın Kullanımı”, “Gönüllülük Ve Toplumsal Bilinç”, “Kaynaştırma Düzenlemeleri İçin Sosyodrama”, “İçerdeki Sesler” Ve “Evrendeki Oluş Ve Yok Oluş Öyküsü” başlıklarında atölye çalışmaları yapılacak.

Kayıt ve başvurular www.akdem.org.tr ‘den yapılabilir.  Yayınlanma Tarihi : 4.4.2019