EN
Anasayfa / Haberler
‘LÖSEV ve Gönüllü Projeleri’ Semineri Düzenlendi

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Eczane Hizmetleri Programı ‘LÖSEV ve Gönüllü Projeleri’ isimli bir seminer düzenledi. Seminerde LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Zeynep Demir bir sunum gerçekleştirdi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda yapılan etkinliğe SHMYO Müdürü Prof. Dr. Ömer Bender, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Perihan Eren Bana, “Sivil Toplum Kuruluşlarının güçlenmesi çok önemli. Çünkü yolunda gitmeyen süreçleri ya da daha iyi süreçleri yaratmanın – oluşturmanın başka bir yolu yok. Gönüllülük hareketi, maddi kaynaklarla yerine getiremediğimiz pek çok şeyin yapılmasını sağlayacak bir hareket. Bizim bu ülkeye katacağımız belki en büyük değerlerden biri. LÖSEV, yani açık adıyla Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı sadece bir iyilik hareketi değil; çok önemli bir sosyal girişimcilik örneğidir. Sağlık Hizmetlerinde tedavi sürecinde bütünsel yaklaşımın çok önemli bir örneği. Aynı zamanda çok başarılı bir marka yönetimi hikayesi. Bugün LÖSEV dediğimiz zaman, Türkiye’nin her yerinde insanların harekete geçtiğini görüyoruz” dedi.

Seminere LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Zeynep Demir LÖSEV’in kuruluşu ve amaçlarına değinerek “LÖSEV 1998 Yılında Ankara’da kurulmuş bir vakıftır. 9 ilde bulunan şubelerimiz var. Bu şubelerin tamamı bulunduğu bölgelere hizmet vermektedir. Her ilin bir sorumlusu var. Aylık yapılan düzenli ziyaretlerle hem o ildeki hastalarımızı, hem gönüllerimizi, hemde mevcut projelerimizi yürütmüş oluyoruz. Şuan Türkiye genelinde vakfımıza kayıtlı 35 bin kanser tanılı hastamız var. Bu hastaların çok büyük bir kısmını tabi ki lösemi hastası çocuklarımız oluşturuyor. Vakfın adından da anlaşılacağı üzere kuruluş amacımız lösemili çocuklara tedavi süresi boyunca aklınıza gelebilecek her alanda sağlık, eğitim, sosyal, psikolojik vb. katkı sağlayabilmek. Son 5 yıldır lösemi dışında da çocuk-yetişkin tüm kanser hastalarına hizmet veriyoruz. Türü ne olursa olsun kanser teşhisi alıp vakfımıza başvuran her hastaya bizden istediği talep doğrultusunda destekler sağlıyoruz” dedi.

Seminer, öğrencilerin LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Zeynep Demir’e yönelttiği soruların ardından sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 28.3.2019