EN
Anasayfa / Haberler
4. Grup Adli Tıp ve Kriminalistik Eğitimi Tamamlandı

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İYYÜ) ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan eğitim protokolü çerçevesinde, tüm şubelerde görevli emniyet personeline “Adli Tıp ve Kriminalistik” eğitimi verilmeye başlandı. Her iki kurum arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde eğitimlerini tamamlayan dördüncü guruba sertifikaları düzenlenen bir törenle takdim edildi.

Törene, İYYÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Mustafa İşlek, İYYÜ Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ersi Kalfoğlu, akademisyenler ve emniyet personeli katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Ersi Kalfoğlu, “Biz Adli Tıp Anabilim Dalı olarak polis ile işbirliğinin ciddi anlamda önemli olduğunun bilincinde, bilgimizi sizin ihtiyacınız doğrultusunda paylaşmak üzere bir proje gerçekleştirdik. Ümit ediyoruz ki bu program gerçekten pratikte ve uygulamada sizlere faydalı olacaktır. Emniyetten aldığımız bilgiye göre eğitime yönelik talep çok yüksek. Bu bizi hem gururlandırıyor hem de heyecanlandırıyor” dedi.

Programın sonunda emniyet mensuplarına sertifikaları İYYÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Mustafa İşlek ve İYYÜ Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ersi Kalfoğlu tarafından taktim edildi.Yayınlanma Tarihi : 13.3.2019