EN
Anasayfa / Haberler
Hemşirelik Kulübünden Anlamlı Kampanya

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hemşirelik Kulübü Öğrencileri anlamlı bir kampanyaya imza atarak üniversiteye hazırlanan Ağrı’daki lise öğrencilerine kitap ve kırtasiye yardımında bulundu.

Üniversitemiz Hemşirelik Kulübü üyeleri, Danışman Öğretim Üyesi Dr. Ayla TİSİNLİ rehberliğinde, Ağrı Naci Gökçe Anadolu Lisesi Öğrencileri için “Bir Pencere de Sen Aç” sloganıyla yardım kampanyası gerçekleştirdi. Lise öğrencilerinin ihtiyacı olan kıyafet, kitap ve kırtasiye malzemelerini kendi imkânları ile temin eden öğrenciler daha sonra bu malzemeleri Ağrı’daki Naci Gökçe Anadolu Lisesi öğrencilerine gönderdiler. Öğrenciler ise sosyal medyadan paylaştıkları görsellerle Hemşirelik Kulübü üyelerine teşekkürlerini bildirdiler.

Dr. Öğretim Üyesi Ayla TİSİNLİ, kulüp üyelerinin bu anlamlı kampanyaya öncülük etmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kulüp üyesi öğrencilerimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir’ sözünü ilke edinmiş olduklarını gerçek anlamda ispatlamışlardır. Kendilerine düzenledikleri bu anlamlı kampanya için teşekkür ediyoruz” dedi.

Lise öğrencilerine kendi imkanlarıyla yardım kampanyası düzenleyen Hemşirelik Kulübü üyeleri ayrıca, hazırladıkları bir video klip ile bu kampanyanın aşamalarını anlattılar. Video klip büyük beğeni aldı.
Yayınlanma Tarihi : 25.2.2019