EN
Anasayfa / Haberler
Multidisipliner Toplantıda ‘Sağlıkta İş Sağlığı ve Güvenliği’ Konusu Ele Alındı

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde Multidisipliner Toplantılarının 9’uncusu düzenlendi. Toplantının bu ayki gündemi, ‘Sağlıkta İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusu oldu.

Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meriç Karacan’ın moderatörlüğü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Cüneyt Ulutin’in sunumuyla Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya, Dekanlar, Öğretim Üyeleri ve Öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Ulutin, ‘Sağlıkta İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusunun tarihçesine, risk etmenleri ve analizlerine değinerek “Bütün çalışanların bedensel, ruhsal ve sosyal yönden iyilik hallerinin en üstün düzeyde tutulması, sürdürülmesi ve geliştirilmesi, iş koşullarından kaynaklanabilecek sağlık zararlarından korunması, kişinin fizyolojik ve psikolojik durumuna uygun işte çalışabilmeleri gereklidir” dedi.

Ramak kala, ucuz atlatma, şans eseri ölüm, yaralanma ve hasar oluşmayan olayların mutlaka yetkili birimlere bildirilmesi gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Ulutin, merak edilen sorulara yanıt vererek sunumunu tamamladı.Yayınlanma Tarihi : 27.12.2018