EN
Anasayfa / Haberler
Biyoteknoloji Kulübü, Öğrencilerimizi Dış Paydaşlarımızla Buluşturdu

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Biyoteknoloji Kulübü’nün öğrencilerimizi dış paydaşlarımızla buluşturmak amacı ile düzenlediği etkinlikte, Polifarma İlaç Firması yetkilileri tarafından öğrencilerimize kariyer geliştirme amaçlı bir seminer verildi.

Etkinliğe üniversitemizden Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya ile Prof. Dr. Emir Tan’ın yanı sıra Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katılırken, Polifarma Firmasından ise İK Müdürü Banu Hamarat, AR-GE Direktörü Ömer Faruk Fırat, İş Geliştirme Müdürü Meltem Tezcan Koçoğlu, Eğitim Şefi İldeniz Aksu ve Eğitim Uzman Yardımcısı İrem Cura katıldı. Etkinlikte Polifarma İlaç yetkilileri öğrencilere Türkiye'deki ilaç sektörü, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü mezunlarının ve Eczacılık Fakültesi mezunlarının çalışma olanakları, Polifarma bünyesindeki departmanlar ve mezunlarımızın bu alanlarda çalışabilmek için alabilecekleri eğitimler konuşuldu. Firma yetkilileri öğrencilere ayrıca şirket bünyesinde verdikleri eğitimler, yeni mezunlara Polifarma olarak tanıdıkları imkanlar, Polifarma bünyesindeki staj imkanları, bir dış paydaş olarak üniversitelerle yapmak istedikleri ortak çalışmalar ile İkili işbirliklerinden de bahsettiler.

Etkinlik sonunda Polifarma İlaç yetkililerine plaket takdim edildi. Plaketi kulüp adına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya, Polifarma İlaç İK Müdürü Banu Hamarat'a verdi.Yayınlanma Tarihi : 14.12.2018