EN
Anasayfa / Haberler
Üniversitemiz İlk Doktora Mezunlarını Verdi

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “İngiliz Dili ve Edebiyatı” Anabilim Dalı’nda doktora yapan iki öğrencimizin tezlerini başarıyla savunmaları sonucunda üniversitemiz ilk doktora mezunlarını vermiş oldu.  

Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunu Işıl Şahin Gülter ile Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu Gülden Kazaz Çelik, yüksek lisans eğitimlerini de tamamladıktan sonra üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı “İngiliz Dili ve Edebiyatı” Anabilim Dalında doktora eğitimi gördüler. Işıl Şahin Gülter  "Stereotypical Representations of the Ottoman Turks in English Restoration Drama" başlıklı doktora tezini, Gülden Kazaz Çelik ise "John Berger And His Deconstructive Ways of Seeing as Applied in His Works" başlıklı tezini Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Günseli İşçi’nin danışmanlığında jüri önünde başarıyla savunarak ‘doktor’ unvanını almaya hak kazandı.

Her iki öğrencimizin başarılı geçen tez savunmaları sonrasında üniversitemiz böylece tarihinde ilk doktora mezunlarını vermiş oldu.Yayınlanma Tarihi : 28.11.2018