EN
Anasayfa / Haberler
Hemşirelik Bölümü Öğrencilerinden Anlamlı Sosyal Sorumluluk Projesi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 1. Sınıf öğrencileri anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak, Afyonkarahisar’daki bir köy ilkokuluna kırtasiye, giysi ve okul eşyası yardımında bulundu.    

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 1. Sınıf öğrencileri Gamze Güneş, İlayda Tan, İrem Kumbasar, Şule Usta ve Mehmet Erol Aytar, ‘Üniversite Kültürü’ dersi kapsamında anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiler. “Minik Kalplere Dokun, Parıldayan Gözlere Umut Ol” sloganıyla yola çıkan öğrencilerimiz, sosyal medyadan Afyonkarahisar’ın Başmakçı Köyü’ndeki Aşağı Beltarla İlkokulu’nun çeşitli ihtiyaçlarının bulunduğunu tespit ettiler.

Bu kapsamda çeşitli kişi ve kurumlardan maddi destek temin eden öğrenciler, elde edilen bu gelirle Aşağı Beltarla İlkokulu’na giderek, satın aldıkları kırtasiye malzemeleri, kışlık kıyafet, bot, mont, yazlık ayakkabıdan oluşan kıyafetlerle, sınıf için alınan halı, perde, kitap ve yazıcı gibi gereksinimleri öğrencilere ve okul yönetimine teslim ettiler.

Okul yönetimi ve öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan öğrencilerimiz ayrıca burada minik öğrencilerle birlikte eğlenceli saatler geçirdiler. Hemşirelik öğrencilerimizin bu anlamlı projesi, okul yönetimi ve öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı.Yayınlanma Tarihi : 19.11.2018