EN
Anasayfa / Haberler
Yusuf Fidan Motosiklet Dünyasını Anlattı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Emekli 1.Sınıf Emniyet Müdürü ve Polis Başmüfettişi Yusuf Fidan’ı konuk etti. Fidan, motosiklet taşıtı hakkında öğrencilere detaylı bilgiler anlattı.


Dr. Öğr. Üyesi Sayın: “Mutluluk amaç değil, araç olmalıdır”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Hüdayi Sayın, uzun yıllardır tanıdığı Yusuf Fidan hakkında bilgiler vererek “Yusuf, araştırma macerasını mutluluğa dönüştürebilen birisi. Bazen mutluluklarımız olur ama onları araç değil amaç haline getiririz. Amaç haline getirince kısıtlanır ve kayboluruz.  Yusuf, bunların insanın mutluluğu için bir araç olduğunu görebilen birisi” dedi.

“İki Tekerle Rüzgârın İzinde” başlıklı sunumunu yapan Emekli Emniyet Müdürü Fidan, motosikletten çok büyük bir keyif aldığını ifade ederek “Bir kafesin içerisinde olmadan, gökyüzü ve rüzgârla, doğanın kokuları ile hemhal vaziyette yolda olmanın keyfini motosiklet ile yaşıyoruz” dedi.


Fidan: “Motosiklet kullanmak, insanın kendisini keşfetmesinin farklı bir yoludur”

Motosiklet kullanmanın insanın kendini keşfetmesinin farklı bir yolu olduğunun altını çizen Fidan, “Motosiklet ile bedensel sınırlarınızı zorlar ve geliştirirsiniz. Her türlü iklim ve konforlu olmayan sürüş koşullarında doğayı, çevreyi, şehirleri ve ülkeleri keşfederken, bir taraftan da kendinizi keşfedersiniz” dedi.

Sunumunda; motosiklet sınıfları, amacına göre motosiklet seçimi, motosikletlerin avantajları ve dezavantajlarından bahseden Fidan, motosiklet kullanımında yol okuma ve güvenli kullanım için gereken temel kurallardan da bahsederek deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.Yayınlanma Tarihi : 9.11.2018