EN
Anasayfa / Haberler
Organ Bağışına Dikkat Çekildi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, Organ Bağışı Haftası nedeniyle “Bağışla Hayat Ver” isimli bir konferans düzenledi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya ve Prof. Dr. Emir Tan ile dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


Prof. Dr. Sevmiş: “Organ bekleyen yaklaşık 30 bin hasta var”

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şinasi Sevmiş, organ bağışının önemine vurgu yaparak “Organ Bağışı Haftasındayız. Organ bekleyen yaklaşık 30 bin hasta var. Bunların umudu bağışlanacak bir organa bağlı” dedi. Prof. Dr. Sevmiş, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesinin organ nakli istatistiklerini paylaşarak “205 karaciğer nakli, 2200 böbrek nakli, 8 kalp nakli, 3 pankreas nakli ve 1 ince barsak nakli gerçekleştirdik” dedi.


Prof. Dr. Budak: “Bu umut ışığı meşalesini taşıyalım”

Konferansta bir konuşma yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, bağışlanmayan organların kimseye faydası olmadığının altını çizerek “Toprağın altındaki organın kimseye faydası olmuyor, ölüp gidiyor. Onun için gelin bu çocuklara umut dağıtan kervana hepimiz katılalım. Bu umut ışığı meşalesini taşıyalım” dedi.Yayınlanma Tarihi : 7.11.2018