EN
Anasayfa / Haberler
Atatürk 10 Kasım'da İnkılaplarıyla Anıldı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında bir etkinlik düzenledi. Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz Tezcan,  hazırladığı sunumda Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü inkılaplarıyla anlattı.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya ve Prof. Dr. Emir Tan ile dekanlar, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.


Prof. Dr. Sarıkaya: “Cumhuriyet ve bağımsızlık, onun bu vatana ve ulusa en büyük eseri, hediyesidir”

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya, “Bugün onu anmak için sıradan bir gün değil, bugün onu daha iyi anlamak, onu takip edebilmek, onun gibi ileri görüşlü bir vatansever olmayı anlama günüdür. Cumhuriyet ve bağımsızlık onun bu vatana ve ulusa en büyük eseri, hediyesidir. Onu sevmek, gösterdiği yolda yorulsak da durmadan yürümek, hedeften sapmamak, yılmamak, teslim olmamaktır. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 80.yılında Türk Ulusunun yüreğinde ölümsüzleşen Büyük Önder Atatürk’ü, bir kez daha saygı ve sevgi ile anıyoruz. Aziz ruhun şad olsun Ata’m” dedi.

Öğretim Üyesi Ebru Karakuş Öztürk’ün hazırlamış olduğu bir barkovizyon gösterisinin ardından, Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz Tezcan, “Atatürk’ün Yaşamı ve Türk Milleti ile Birlikte Gerçekleştirdikleri Mucize” isimli sunumunu yaptı.


Dr. Öğr. Üyesi Tezcan: “Türk İnkılabı eşsizdir”

Dr. Öğr. Üyesi Tezcan, “1923-1938 yılları arası, Atatürk ve Türk Milletinin birlikte gerçekleştirdiği bir mucizeyi, sizlere ana hatlarıyla sunmaya çalışacağım. Türk İnkılabı eşsizdir. Mustafa Kemal Atatürk’ün 15 yıla sığdırdığı ekonomik işlere baktığınız zaman, böyle bir şey olamaz dersiniz. Hele paranız ve sermayeniz yoksa. Bu, Türk Milletine sunulan bir mucizedir ve mimarı Türk Milleti ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.

Dr. Öğr. Üyesi Tezcan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1923-1938 yılları arasındaki inkılaplarını anlatarak sunumunu tamamladı.Yayınlanma Tarihi : 9.11.2018