EN
Anasayfa / Duyurular
YKS İkinci Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklanmıştır

1. NE ZAMAN ve NASIL KAYIT olabilirim?

2021-2022 YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 26 Ekim – 01 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 26 - 31 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir.

Aday öğrencilerimiz mali kayıt (Eğitim-öğretim ücreti ödeme) işlemlerini 26 Ekim – 01 Kasım 2021 tarihleri, 08:30 - 17:30 saatleri arasında T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesinde gerçekleştirebilirler.

Mali kaydını T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesine gelmeden yapmak isteyen adaylar ise 26 - 31 Ekim 2021 tarihleri arasında ogrencimuhasebesi@yeniyuzyil.edu.tr mail adresine mail atarak ödeme bilgisi talebinde bulunup, ödeme işlemlerini gerçekleştirip, sonrasında elektronik kayıtlarını yapabileceklerdir.

Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemez.

Eğitim Öğretim Ücretleri İçin Tıklayınız

Elektronik Kayıt İşlemleri İçin Tıklayınız

2. Kayıt ne zaman tamamlanmış sayılır?

Kaydınızı tamamlamanız için, mali kayıt işlemlerini tamamlamanız ve Öğrenci İşleri Kayıt Ofisine gerekli belgeleri teslim ederek Öğrenci kimlik kartını teslim almanız gerekmektedir.

Mali Kayıt: Eğitim-Öğretim ücreti ödeme işlemidir.

Öğrenci İşleri Kayıt Ofisi: Öğrenci Kayıt İşleminin gerçekleştiği yerdir.

3. NEREDE kayıt olacağım?

Fakülte ve meslek yüksekokul öğrencilerimizin kayıtları Cevizlibağ Kampüsümüzde gerçekleşecektir.

Toplu taşıma ve özel aracınız ile Topkapı Kampüsümüze ulaşım için, web sitemizdeki 
HARİTA bölümü size yardımcı olacaktır.

DİKKAT!

Tıp Fakültesi 1. ve 2. Sınıf Öğrencilerimiz eğitimlerini Cevizlibağ Kampüsümüzde, 3. ve üzeri sınıf öğrencilerimiz İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa (GOP) Tıp Fakültesi Hastanesinde sürdürmektedirler.

Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencilerimiz eğitimlerini Cevizlibağ kampüsü ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Halıcıoğlu kampüsünde sürdürmektedir.

4. Öğrenci Kayıt için GEREKEN BELGELER neler?

1. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği, e devlet çıktısı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi ( Diploması hazır olmayan öğrenciler için)
2. ÖSYS Sonuç Belgesi ve Yerleştirme Puanlarını gösteren Sonuç Belgesi

3. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
4. Askerlik Durum Belgesi: 1999 ve önceki yıllarda doğan erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Askerlik Şubelerinden alınan belgenin aslı olmalıdır.)
5. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş ve her birinin arkasına ad soyad yazılmış olmalıdır)
6. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi 
Öğrenci Bilgi Formunu çıktı alarak doldurunuz:

 

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için yukarıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur.

 

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 31ARALIK 2021 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Önemli Not:

• Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
• Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık raporu isteyebilir.
• Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.

Burs Beyanı:

Şehit - Gazi Bursu: Şehit -Gazi Malulü çocuklarına verilir. Resmî Kurumlarca düzenlenmiş belge ve raporlar ile gelmeleri gerekmektedir.

Engelsiz Üniversite Bursu: Resmî Kurumlarca düzenlenmiş belge ve raporları ile gelmeleri gerekmektedir.

Spor Bursu: Üniversite’nin, Milli Takıma seçilmiş, uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil etmiş milli sporcu belgeleri ile gelmeleri gerekmektedir.

Kardeş ve Eş İndirimi: Üniversite’nin Ön lisans ve Lisans programlarına kesin kayıt yaptıran kardeş ve eşlerin her birine, kayıt sırasında beyan edecekleri bilgi ve belge ile gelmeleri gerekmektedir.

Lise ve Dengi Okulların Birincileri Bursu: Üniversitemize kayıt olacak öğrencilerin lise ve dengi okullardan birinci olarak mezun olduğunu gösterir belge sunmaları gerekmektedir.

ZORUNLU YABANCI DİL (İNGİLİZCE) MUAFİYET VE SEVİYE TESPİT SINAVI
2021-2022 Akademik Yılında üniversitemizin Türkçe eğitim veren programlarına yeni kayıt yaptıran öğrencilerin ENG kodlu Zorunlu İngilizce dersleri için Muafiyet ve Seviye Tespit Sınavına girmeleri ZORUNLUDUR. Zorunlu Yabancı Dil (İngilizce) Muafiyet ve Seviye Tespit Sınavı kayıt haftasından sonra 2-5 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınavlar gruplar halinde yapılacak olup grupların sınav günü, saati ve sınav salonu bilgileri üniversitemiz web sayfasında DUYURULAR bölümünde ilan edilecektir.

İNGİLİZCE HAZIRLIK YETERLİK VE SEVİYE TESPİT SINAVI
2021-2022 Akademik Yılında eğitim dili İngilizce olan ve zorunlu hazırlık gerektiren İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim-Tercümanlık ve Beslenme ve Diyetetik bölümlerine yeni kayıt yaptıran ve isteğe bağlı hazırlık okumak isteyen öğrencilerin İngilizce HAZIRLIK Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavına girmeleri ZORUNLUDUR. İngilizce HAZIRLIK Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavı
5 Kasım 2021 Cuma günü yapılacaktır. Sınav saatleri, öğrenci listeleri ve sınav uygulanması hakkındaki bilgiler üniversitemiz web sayfasında DUYURULAR bölümünde ilan edilecektir.

DİL OKULU KOORDİNATÖRLÜĞÜ İLETİŞİM
Dahili: 2031-2032
Mail :
dilokulu@yeniyuzyil.edu.tr

 

5. MALİ KAYIT (Eğitim - Öğretim Ücreti Ödeme) nasıl gerçekleşecek?

Mali kayıt yaptırmak için şu yolları izleyebilirsiniz;

1. PEŞİN ÖDEME TERCİH EDERSENİZ
Eğitim-öğretim ücretinin bir yıllık toplam bedelini aşağıdaki yollarla ödemeniz durumunda %5 oranında peşin ödeme indiriminden yararlanabilirsiniz.

- Kredi Kartlarınız ile tek çekim yaparak %5 peşin ödeme indiriminden faydalanabilirsiniz.
- Nakit ödemelerinizi Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. tarafından kayıt süresince Cevizlibağ Kampüsü’nde kurulacak olan geçici vezneden yapabilirsiniz.
- Aşağıdaki banka hesaplarımıza havale / EFT yapabilirsiniz.

Hesap Adı : İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Banka : Albarakatürk Katılım Bankası
İBAN No : TR39 0020 3000 0118 0769 0014 84

Hesap Adı : İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Banka : QNB Finansbank
İBAN No : TR82 0011 1000 0000 0047 3085 51

Hesap Adı : İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Banka : Türk Ekonomi Bankası
İBAN No : TR70 0003 2000 0000 0015 9636 00


Açıklama Bölümüne; Öğrenci adı soyadı, okul numarası veya TC kimlik No yazılmalıdır. Ödeme Sonrasında Dekontların ogrencimuhasebesi@yeniyuzyil.edu.tr'ye mail atılması önemle rica olunur.

2. TAKSİTLİ ÖDEME TERCİH EDERSENİZ
Öğrencinin eğitim dönemine ait ödenecek tutarın en az %20’lik kısmının peşinat olarak yatırılması gerekmektedir. Peşinatlarınızı kredi kartlarınız ile tek çekim yoluyla ya da hesaplarımıza yatırarak ödeyebilirsiniz.

Peşinatlarınızın ödenmesinin ardından kalan tutarınızı kredi kartlarınız ile veya Albarakatürk bankasından OTS kullanımı ile en fazla dokuz taksit uygulanarak ödeyebilirsiniz.

Taksitlendirme için anlaşmalı olduğumuz kredi kartları, Yapı Kredi World Kart ve Albarakatürk bankasına ait kredi kartlarıdır.

Anlaşmalı olduğumuz kredi kartlarının dışındaki kartlar için Mail Order sistemi ile en fazla dokuz taksit yapabilirsiniz.

Öğrenci İşleri Muhasebesi biriminden ödeme belgesinin alınmasının ardından, OTS için krediyi kullanacak kişi (anne, baba, arkadaş veya akraba vb.) kimlik, maaş belgesi ve gelir belgesi ile birlikte kayıt tarihleri arasında Topkapı Kampüsünde bulunan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Şubesine başvurabilir. OTS kullanımını farklı bir il ya da ilçede bulunan Albarakatürk bankası şubelerinden de yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (Şubeler Listesi için Banka Sitesini Ziyaret Ediniz)

6. Ne kadar ücret ödeyeceğim? Burs/İndirim Koşulları neler?

Burs/İndirim Koşullarına Aday Web Sitemizden ulaşabilirsiniz.

https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=https://aday.yeniyuzyil.edu.tr/imaj/2-ek-yerlestirme-burs.pdf

 

7. %100 Bursluyum. Mali kayıt ve Öğrenci Kayıt benim için de geçerli mi?

%100 burslu aday öğrenciler için mali kayıt onayları ve elektronik kayıt onayları herkese verilecektir. Dilerseniz elektronik olarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

8. Kesin Kayıt sonrasında ÖĞRENCİ BELGESİ almak için ne yapacağım?

Öğrenci Belgenizi kampüsümüzde kayıt işleminizi tamamladıktan sonra Öğrenci İşlerinden alabilirsiniz.

9. Şehir dışından geliyorum. Yurt işi ne olacak?

Birçok öğrencimiz gibi siz de Kredi Yurtlar Kurumu’nun (yurtkur.gsb.gov.tr) yurtlarında konaklayabilirsiniz. Veya üniversitemizde size önerebileceğimiz özel yurtlar bulunmaktadır. Kayıt işlemi sırasında yurtlar ile görüşebilirsiniz. Hepsi ile ilgili detaylı bilgiyi kayıt döneminde Cevizlibağ Kampüsünde bulacaksınız.

10. Mevcut öğrenci kayıt yenileme tarihleri ne zamandır?

13 – 24 Eylül 2021 tarihleri arasında mevcut öğrencilerimizin kayıt yenilemeleri yapılabilecektir.

Dönem uzatan öğrencilerimizin kayıt yenilemeleri ise 27 Eylül – 1 Ekim 2021 tarihleri arasında olacaktır.

LÜTFEN KAYIT İŞLEMİ SIRASINDA YAPMANIZ GEREKEN İŞLEMLERİ SIRASIYLA TAKİP EDİNİZ.

ZORUNLU VE İSTEĞE BAĞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI OKUYACAK ÖĞRENCİLERİN DİL OKULU STANDINA UĞRAMALARI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

1) ÖĞRENCİ MUHASEBESİ ODASI GİRİŞİNDEN SIRA NUMARASI ALARAK, İLGİLİ KAYIT GÖREVLİSİNDEN ÖDEME BİLGİLERİNİZİ ALINIZ,

2) BELİRLEDİĞİNİZ ÖDEME ŞEKLİNE GÖRE BANKAYA VEYA POS CİHAZ SORUMLUMUZUN YANINA GİDİP İŞLEMLERİNİZİ TAMAMLAYINIZ,

3) TAMAMLADIĞINIZ İŞLEMİN DEKONTUNU VEYA SLİBİNİZİ ÖĞRENCİ MUHASEBESİ ODASINDAKİ KAYIT GÖREVLİSİNE TESLİM EDİNİZ,

4) ÖĞRENCİ MUHASEBESİNDEN ALDIĞINIZ, İMZALI ÖDEME BELGENİZİ VE KAYIT İÇİN İSTENEN TÜM BELGELERİNİZİ ÖĞRENCİ İŞLERİ KAYIT OFİSİNE SIRA NUMARASI ALARAK TESLİM EDİNİZ,

5) GÖREVLİ TARAFINDAN EVRAKLARINIZIN KONTROLÜNÜ VE KAYDINIZIN TAMAMLANMASINI BEKLEYİNİZ.

6) ÖĞRENCİ KİMLİK KARTINIZI ÖĞRENCİ İŞLERİ KAYIT OFİSİNDEN TESLİM ALINIZ.

İSTANBUL KARTI İÇİN ÖĞRENCİLERİN BELBİM 'E BAŞVURU DA BULUNMALARI GEREKMEKTEDIR.

KAYDINIZ TAMAMLANMIŞTIR.

İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ AİLESİNE HOŞ GELDİN!

NOT :

ÖDEME HAKKINDA: BAŞKASINA AİT KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPACAKLARIN KART SAHİBİ İLE GELMELERİ YADA ÖĞENCİ MUHASEBESİ TARAFINDAN VERİLECEK ONAY FORMUNU KART SAHİBİNE İMZALATMALARI VE GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

SENE İÇERİSİNDEKİ BİLGİLENDİRME VE DUYURULARDAN HABERDAR OLABİLMEK İÇİN WEB SİTEMİZİ VE SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP ETMENİZİ ÖNEMLE ARZ EDERİZ./YENİYUZYİLEDUTR
Yayınlanma Tarihi : 22.10.2021