EN
Anasayfa / Duyurular
Ek Yerleştirme, Yatay Geçiş ve DGS Öğrencileri için İngilizce Hazırlık Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavı

2020-2021 Akademik Yılında Üniversitemizin eğitim dili İngilizce olan İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce- Mütercim Tercümanlık ve Beslenme ve Diyetetik bölümlerine kayıt yaptıran öğrenciler için İngilizce Hazırlık Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavı çevrimiçi (online) olarak Microsoft Teams üzerinden uygulanacaktır. Sınavın yazılı oturumu 14 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 09.30-12.15 arasında gruplar halinde, sözlü oturumu ise 15 Ekim 2020 Perşembe günü saat 09.30'da yapılacaktır. 

Genel bilgiler ve örnek sınav için ekteki dosyaları inceleyiniz. (Genel Bilgiler, Sample Proficiency Exam)

Not 1: Lütfen Microsoft Teams için SMS olarak gönderilen Kullanıcı adı ve şifrelerinizle sınav tarihinden önce sisteme giriş yaparak sorunsuz çalıştığını kontrol ediniz. Microsoft Teams ile ilgili soru ve sorunlarınız için uzemdestek.yeniyuzyil.edu.tr linkinde yer alan destek talep formunu doldurunuz.

Not 2: Çevrimiçi Sınav Salon Listeleri Üniversitemiz web sitesi Duyurular bölümünde ilan edilecektir.

Not 3: 
İngilizce Hazırlık Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavına giremeyen / girmeyen öğrenciler ve eşdeğer dış sınav sonucu bulunan öğrenciler için İYYU Dil Okulu Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uygulanır. İlgili yönetmelik için tıklayınız
(Hazırlık Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavına girip sonuçlar ilan edildikten sonra muaf olamayan yeni kayıt öğrencileri de varsa eşdeğer dış sınav sonucu teslim edebilirler).   

Not 4:
Türkçe eğitim veren bölümlere (İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce- Mütercim Tercümanlık ve Beslenme ve Diyetetik bölümleri dışındaki bölümler) kayıt yaptıran öğrenciler için seviye tespit sınavı 13 Ekim 2020 tarihinde yapılacaktır.
Yayınlanma Tarihi : 2.10.2020