EN
Anasayfa / Duyurular
Mazeret Sınav Başvuru İşlemleri

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Önlisans Lisans  ve Lisansüstü Öğrencilerinin Ara Sınav (Vize) haftalarında MAZERETLERİ nedeniyle sınava girememiş olmasından dolayı Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden Mazeret Sınav başvurusu sırasında yapacakları işlemler;

Mazeretli Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır:

1- 
Öğrenci Bilgi Sistemine giriniz.

2- Sol tarafta bulunan 
Başvuru İşlemlerine tıklayınız.


3- 
Mazeret Sınav Başvuru butonuna tıklayınız.


4-
 Mazeret Sınav Başvuru İşlemleri menüsünde kayıtlı olduğunuz dersler gelecektir.

Derslerin karşında yer alan SEÇ butonuna tıklayarak derslerinizi seçiniz.

 

ÖNEMLİ NOT :

Değerli Öğrencilerimiz;

Dersi  veren Hocamız derslerin notunu girmiş olması ve sizi de sınava girmedi olarak seçmelidir. Aksi halde dersi seçemeyeceksiniz.

Vize sınavına girmiş fakat düşük not almış olan öğrencilerimiz ise ilgili Enstitü /Fakülte/MYO Müdürlüklerine müracaat ederek mazeret sınavına giriş hakkı elde edebilirler.

 

5- Dersi seçtiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.6- Başvuru Yap butonuna tıkladıktan sonra ekrana mazeret gerekçenizi yazınız ve başvuru yap butonuna basınız.Başvurunuz alındıktan sonra başvurunuz kaydedildi olarak sistemde göreceksiniz. Mazeret Sınavına gireceğiniz her bir ders için bu işlemi yapmanız gerekmektedir. 

Başvurunuz onaylandığında Öğrenci Bilgi Sisteminde ilgili derse ait başvurunuz kabul edildi/reddedildi olarak görebileceksiniz.

Başvuru sonucunu Öğrenci Bilgi Sistemi  ve İlgili Enstitü / Fakülte / MYO sekreterliklerinden takip ediniz...

 

 

Yayınlanma Tarihi : 5.5.2020