EN
Anasayfa / Duyurular
Zorunlu Yabancı Dil (İngilizce) Dersleri Muafiyet ve Seviye Tespit Sınavı (Mevcut Öğrenciler, Yatay/Dikey Geçiş Öğrencileri ve Yetenek Sınavı ile kayıt yaptıran öğrenciler için)

2019-2020 Akademik Yılı Güz Yarıyılı Zorunlu Yabancı Dil (İngilizce) Dersleri Muafiyet ve Seviye Tespit Sınavı Mevcut Öğrenciler, Yatay/Dikey Geçiş ve Yetenek Sınavı ile Türkçe Eğitim Veren Bölümlere kayıt yaptıran öğrenciler için 17 Eylül 2019, Salı günü  11:00-12:00 saatleri arasında yapılacaktır. Sınava girmek isteyen 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin aşağıdaki başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Sınav salon listeleri sınav günü saat 09:30'da duyuru panosuna asılacak ve web sayfasında yayınlanacaktır. 

Not 1: Yatay/Dikey geçiş ve Yetenek Sınavı ile kayıt yaptıran öğrencilerin başvuru yapması gerekmemektedir.

Not 2: Bu sınava, Yetenek Sınavı ile Üniversitemize kayıt olan öğrencilerden 12 Eylül 2019 tarihindeki Zorunlu Yabancı Dil (İngilizce) Muafiyet ve Seviye Tespit Sınavına girmeyenler girecektir.

Not 3: Bu sınav mevcut öğrenciler için sadece muafiyet sınavı olarak değerlendirilip, seviyelerde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.  Yatay/Dikey geçiş ve Yetenek Sınavı ile kayıt yaptıran öğrenciler için aynı zamanda seviye tespit sınavıdır.
Yayınlanma Tarihi : 13.9.2019