EN
Anasayfa / Duyurular
2018-2019 Yılı Bahar Yarıyılı Ders Kayıtları Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

title

ÖĞRENCİLERİMİZİN VE DANIŞMANLARIMIZIN DİKKATİNE!

Lisans ve Önlisans; 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Bahar Yarıyılı Ders Kayıtları / Ders Ekleme / Silme / Danışman Onayı işlemleri 11 Şubat 2019 (saat 23: 59’a kadar)  tarihlerine kadar süreler uzatılmıştır.

 

DERS SEÇİM İŞLEMİ YAPAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE!


DERS SEÇİM İŞLEMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN UNSURLAR; 

Mali uygunluğu olan öğrenciler;

Ders ve Dönem İşlemler inden Ders Kayıt sayfasından Yeşil (+) butonundan alınması gereken derslerin seçilmesi  gerekmektedir.

Alınması gereken bütün dersler seçildikten sonra Kontrol Et tuşunu kullanması (I-PHONE kullanıcıları Kontrol Et tuşuna basmadan önce telefon ekranlarını yana döndürmeleri önemle rica olunur.) ve sonrasında Kesinleştirme işlemi yapılması  gerekmektedir.

Ders seçim işleminin tamamlanabilmesi için Danışman tarafından mutlaka Kesinleştirme işleminin  yapılması gerekmektedir.

Mali Uygunluğu olan öğrenciler  Ders Kayıt sayfasında yer alan Öğrenci Kesinleştirme Durumu : …….(Ödeme Onayı Bekliyor) uyarısını dikkate almamaları önemle rica olunur. 

 

Ders Kayıt işlemlerinde öğrencinin alması gereken derslerde eksiklikler olduğu takdirde konu ile ilgili Fakülte/Yüksekokul sekreterlikleri ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.


 

DÖNEM UZATAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

 

Dönem uzatan öğrencilerin Ders seçimini Danışmanı ile birlikte yapmaları ve Ders seçimine ait Ders çıktısı ile birlikte Mali Uygunluk almak için Öğrenci İşleri Muhasebesine uğramaları gerekmektedir. Ödeme yapan öğrenciler  sonrasında Kontrol Et tuşunu kullanması (I-PHONE kullanıcıları Kontrol Et tuşuna basmadan önce telefon ekranlarını yana döndürmeleri önemle rica olunur.) ve sonrasında Kesinleştirme işlemi yapılması  gerekmektedir.


ÖNEMLE DUYRULUR. 

Lisans ve Ön Lisans 1.Sınıf öğrencilerimizin Bahar Dönemi dersleri otomatik olarak sisteme tanımlanacaktır. İsteğe bağlı Seçmeli dersler Öğrenci tarafından eklenmesi gerekmektedir. Tanımlanan derslerin öğrenciler ve Danışmanları tarafından mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir.

Alttan alınan(FF,DZ) ve Müfredatında bulunan Zorunlu dersler  için Ders Ekle/Çıkar yapılamaz. Müfredatta sonradan yapılan değişiklikler için Senato kararı olması gerekmektedir.

Yerine verilen derslerin Eşleştirme(Bağlama) bilgilerinin Fakülte tarafından üst yazı gönderilmesi gerekmektedir.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Bahar yarıyılında yatay geçiş ile kayıt yaptıran öğrencilerimizin, Muafiyet işlemleri tamamlandıktan sonra ders seçimlerini yapabileceklerdir.

Ders seçim işlemlerinin belirtilen tarihlerde tamamlanması önemle duyurulur.Yayınlanma Tarihi : 8.2.2019