EN
Anasayfa / Haberler
İstanbul Yeni Yüzyıl’da Gündem Spor Basınıydı...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, İletişim Proje dersleri kapsamında iletişim sektörünün profesyonel isimleriyle buluşmaya devam ediyor.

İletişim Fakültesi öğrencilerinin bu haftaki konukları, spor basınının önde gelen isimlerinden Ferudun Niğdelioğlu ve Ali Naci Küçük’tü.

Öğrencilere spor muhabirliğini anlatan Ferudun Niğdelioğlu mesleğin zorlukları ve keyifli yanlarını paylaştı. Haberciliği severek yaptığını belirten Niğdelioğlu'na Ali Naci Küçük "Spor muhabirliği bir tutku işidir." sözleriyle destek verdi. Her zaman yeni haberler üretmek ve yenilikçi olmak gerektiğinin altını çizen Ali Naci Küçük, vazgeçmeden haberi yakalamanın ve haberin farklı yönlerini görmenin öneminden bahsetti.

Ferudun Niğdelioğlu öğrencilere sosyal medyanın sunduğu imkanların kötüye kullanılmaması tavsiyesinde de bulundu. Niğdelioğlu ve Küçük, gazeteci olmayı düşünen öğrencilerle anılarını paylaşarak spor muhabirliğinin inceliklerini görmelerine yardımcı oldu.

Öğrencilerden gelen sorularla renklenen seminerin sonunda Ferudun Niğdelioğlu ve Ali Naci Küçük’e, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul İzmirli tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.