EN
Anasayfa / Öğrenci
Spor ve Sosyal Yaşam

ÖĞRENCİ SOSYAL, SPORTİF, KÜLTÜREL, SANATSAL ETKİNLİK MEKÂNLARI

 

Kütüphanelerimiz

Topkapı yerleşkesindeki Merkez kütüphanemiz 170m2 olup otomasyona kayıtlı kitap sayısı 5.550, işlemleri devam eden kitap sayısı 5.375, Tıp Fakültesi Gaziosmanapaşa Hastanesi kütüphanesi ise 188 m2 olup otomasyona kayıtlı kitap sayısı 1452, Tıp Dergisi 56, Tıbbi Terimler Sözlüğü 11 adet olup, Elektronik kitap sayısı 48598’dir.

Topkapı yerleşkesindeki Merkez Kütüphanemiz eğitim öğretim döneminde Pazartesi –Cuma 8.30-21.00, Cumartesi günleri 09.00-16.00 arası açıktır. Vize ve final sınav dönemlerinde Pazartesi- Cuma saat 22.00’ye, Cumartesi ve Pazar günleri 18.30’a kadar, Yaz dönemlerinde ise hafta arası 8.30-18.30 öğrencilerimizin yararlanabilmesi için açık tutulmuştur. İYYÜ GOP Hastanesi kütüphanemiz ise Hafta arası 8.30-17.30, Cumartesi günleri 8.30-13.00 arası açıktır. Bu saatler dışında ilave bir çalışma odası öğrencilerimiz tarafından kullanılmaktadır.

http://www.yeniyuzyil.edu.tr/Kutuphane/Default.aspx

 

Kültürel ve Sanatsal Etkinlik Mekânları

T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinin kültürel ve sanatsal etkinlikleri için:

Topkapı-Cevizlibağ Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesinde 350 kişilik Alev Ofluoğlu Konferans Salonu yanısıra ana yerleşkemizin (-1) ve (-2) katlardaki koridorlar ile (-1) kattaki dans salonu, giriş katındaki 1200 m2 lik geniş fuaye alanımız etkinlikler, müzik sunumlarında kullanılırken, 2019 yılında açılmış olan Galeri Yeni Yüzyıl'da sergi sunumlarımız yapılmaktadır.

Gaziosmanpaşa Hastanemizde oturma kapasitesi 250 kişi olan konferans salonumuz da kongre, konferans, çalıştaylar, seminerler ve gösteriler de kullanılmaktadır. Halıcıoğlu yerleşkemizde de oturma kapasitesi 75 kişi olan üçüncü bir konferans salonumuz aynı amaçlarla Diş Hekimliği Fakültemiz öğrencilerine hizmet vermektedir.

 

Yemekhaneler, Kantinler

Beş yerleşkesi aktif kullanımda olan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitemizin Topkapı – Cevizlibağ Dr. Azmi Ofluoğlu binasında öğrencilere tahsisli bir yemekhane, iki kantin ve bir kafeterya mevcuttur. Ayrıca bahçemizdeki kafeterya, etrafındaki açık alan ile bahçedeki çadırlarda öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Bu alanların kullanımında öğrenci memnuniyeti çok iyi olarak değerlendirilmektedir. Gaziosmanpaşa Hastanemiz ve Halıcıoğlu Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinin her birinde birer yemekhanemiz ve kantinlerimiz mevcuttur.

 

Üniversitemiz Kapalı ve Açık Spor Alanları

Üniversitemiz teras katında sportif faaliyetlerde (tenis, basketbol, voleybol ve futbol ) kullanabileceğimiz bir açık alan spor sahamız mevcuttur. Üniversiteler arası müsabakalara T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi olarak katılım gösterilmektedir.

Üniversitemiz teras katında sportif faaliyetlerde (basketbol voleybol ve futbol ) kullanabileceğimiz bir açık alan spor sahamız mevcuttur. Kapalı spor salonu olarak Zeytinburnu’ndaki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin spor salonu kiralanmıştır.

Büyük bir sahnesi olan, 350 kişilik konferans salonumuz kültürel, sanatsal her türlü etkinlikte kullanılmaktadır. Binamız -1 katında yaklaşık 200 m2 büyüklüğünde, dans, müzik her türlü toplantı vb. aktivitelerde kullanılan dans salonumuz bulunmaktadır.

 

Zeytinburnu Topkapı’da Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi,

Üniversitenin Cevizlibağ’da yer alan Topkapı Dr. Azmi OFLUOĞLU Merkez Kampüsünde birçok olanak bir arada sunul-maktadır. Tüm fakültelerimizin kullanımında olan temel eğitim laboratuvarları, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Araştırma ve Uygulama Mutfağı, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı, Hemşirelik Bölümü Beceri Laboratuvarı, MAC Bilgisayar Laboratuvarları, Fantom Laboratuvarı, Simültane Tercüme Laboratuvarı, Mahkeme Salonu dersliği, Televizyon ve Radyo Stüdyoları, Fotoğraf Stüdyosu, Dans Salonu, Şan Salonu, Mimarlık Atölyesi, İç Mimarlık Atölyesi, Sahne Sanatları Sınıfı, Sahne Sanatları Çalışma Odası, Diş Hekimliği Preklinik ve Fantom Laboratuvarı, Temel Bilimler Laboratuvarları 1-2, Bilgisayar Laboratuvarı, Temel Bilimler Laboratuvarı 4, Temel Bilimler Laboratuvarı 3, Simultane Hasta Laboratuvarı, Simültane Tercümanlık, SHMYO Beceri Laboratuvarı, Eczacılık Fakültesi Laboratuvarı, Egzersiz Fizyoterapi Laboratuvarı, Anatomi Laboratuvarı, Tıbbi Beceri Laboratuvarı, Biyomedikal Laboratuvarı, Elektrik Elektronik Laboratuvarı, İlk Yardım Odası, Optisyenlik Laboratuvarı, Kök Hücre Laboratuvarı, Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Labo-ratuvarı ve Adli Bilimler Laboratuvarı şeklinde sıralanabilir.

Ayrıca Üniversitemizde konferans salonu, kütüphane, yemekhane, kafeteryalar, oyun salonu, revir ve mescit bulunmaktadır. Araştırma ve geliştirme laboratuvarlarımızda, deneyimli akademisyenlerimiz eşliğinde öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası projelerini ve kişisel gelişimlerini destelemek önceliklerimiz arasında yer almaktadır.