EN
Anasayfa / Öğrenci
Dil Dersleri

Yabancı Diller Okulumuz, çağdaş dil eğitim anlayışını benimsemiştir. Bu bağlamda, yabancı dil öğretiminde en son gelişmeleri de dikkate alarak hazırladığımız dil öğretim programları ile öğrencilerimize bir yabancı dili, ona yabancı olmadan öğretmeyi hedeflemekteyiz.

Bilindiği gibi öğrenme bireysel bir faaliyettir. Dil öğretiminde de öğrencinin tüm dil becerilerini hedeflendiği gibi kazanabilmesi için, her tür akademik çalışmada bütünleşik sistem anlayışıyla eğitim verilmektedir.

Öğrencilerimize, İngilizce Hazırlık dil eğitimi, bölümlerinde var olan kredili İngilizce dersleri ile mesleki İngilizce dersleri güncel dil eğitim anlayışı bağlamında verilmektedir. Her dönem ve fırsatta geliştirilerek yenilenen dil öğretimi programları ile aktif öğrenme prensibi benimsenmiştir. Dil eğitimimiz öğrenci odaklı, karşılıklı etkileşim, paylaşım ve dilin tüm becerilerini sözlü ve yazılı iletişim amaçlı kullanmaya dayalı olarak yapılmaktadır.

Öğrencilerden dil öğretiminin her aşamasında aktif ve katılımcı olması beklenmektedir. Çünkü uygulatamadığınız ve kullandıramadığınız dil sizin değildir. Bu anlayışla, öğrencilerimizle ilişkimiz sadece sınıf içi çalışmalarla sınırlı değildir; çünkü dil öğrenme ve öğretme faaliyetleri kesintisiz bir süreç anlayışıyla yürütülmektedir.

Yabancı Diller Okulumuzda, hazırlık öğrencileri için İngilizce dil eğitimi ve yabancı öğrenciler için akademik İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Ayrıca T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi bünyesinde bulunan Yütöm'de ( T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi) yabancı öğrencilere Türkçe eğitimi verilmektedir.

https://www.yeniyuzyil.edu.tr/yutom/yutomde-egitim.aspx