EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Spor Bilimleri Fakültesi
Dekanın Mesajı

Spor Bilimleri Fakültesi’nde Antrenörlük Eğitimi, Rekreasyon Yönetimi ve Spor Yöneticilği olmak üzere 3 bölüm yer almaktadır.

Spor endüstrisinin ihtiyaçları doğrultusunda fakültemizin deneyimli akademik kadrosu tarafından verilen teorik, uygulama ve staj eğitimleri ile öğrencilerimizin çağdaş mesleki bilgi, beceri ve donanımı kazanmaları için gerekli içerik sunulmaktadır. Bu kapsamda bölümlerin müfredatında yer alan zorunlu derslerin yanı sıra öğrencilerin ilgi alanlarına göre seçebilecekleri seçmeli dersler yer almaktadır.

Öğrencilerimizin protokolü bulunan bölümlerde çift anadal, yandal yapabilme ve ikili anlaşma kapsamında ERASMUS öğrenci değişim programından yararlanma imkanları bulunmaktadır.

Öğrencilerimize kariyer yolculuklarında kendi farkındalıklarını arttırarak beceri, yetenek ve yetkinlikler doğrultusunda kendilerine en uygun seçimleri bulmalarında destek olmak amacıyla Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi etkin rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra geleneksel olarak düzenlediğimiz kongre, sempozyum, konferans gibi bilimsel etkinlikler ile öğrencilerimizin bilimsel yetkinliğini ve bilgi düzeylerini arttırma amacı taşımaktayız.

Spor Bilimleri Fakültesi, araştıran, sorgulayan, çağdaş yenilikleri takip eden, en doğru bilgiye kısa sürede ulaşabilen, insani ve etik değerlere sahip bireyler yetiştirerek öğrencilerimizi iş hayatına hazırlamayı ilke edinmiştir. Tüm öğrencilerimizin hedeflerine ulaşması için gerekli tüm desteği gerek öğrencilik dönemlerinde gerekse mezuniyet sonrası sürdürme gayretindeyiz.

Tüm öğrencilerimize sağlıklı, başarılı ve spor dolu bir eğitim hayatı diliyorum.

 

Prof. Dr. Mehmet ÜNAL

Dekan V.