EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Sağlık Bilimleri Fakültesi
Aktivite ve Duyurular
Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencilerinden Ağaçlandırma Çalışması

Üniversitemiz Sağlık bilimleri Fakültesi öğrencileri Üniversite Kültürü Dersi ödevi kapsamında Sultangazi’de ağaçlandırma çalışması gerçekleştirdi.

Öğrencilerimiz Sultangazi Belediyesi ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde belediye ekipleri ile birlikte Sultangazi Prof.Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi okul bahçesini ağaçlandırdı. Okul bahçesine öğrencilerimiz tarafından 25 adet yaprak döken ağaç dikildi. Üniversite olarak biz de öğrencilerimizi bu anlamlı davranışlarından dolayı kutluyoruz.

Yayınlanma Tarihi : 22.10.2019
Hemşirelik Bölümü Öğrencileri Okmeydanı Darülaceze Kurumunu Ziyaret Etti

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Okmeydanı Darülaceze Kurumu’na ziyarette bulundu. Öğrenciler, kurumda verilen sağlık ve sosyal destek hizmetlerini yerinde görerek işleyiş hakkında bilgi sahibi oldular.

 

Halk Sağlığı Hemşireliği Dersi kapsamında gerçekleşen gezide, öğrenciler Okmeydanı Darülaceze Kurumu’nda yaşlı sağlığı ve bakım hizmetleri ile ilgili teorik ve pratik bilgiyi bir arada alma fırsatı elde ederken; kuruma kabul edilme, kurumda sosyal rehabilitasyon çalışmaları ve gönüllü olarak hizmet verme kriterleri hakkında da uzmanlarla konuşma imkanı buldular.

 

Öğrencilerin Okmeydanı Darülaceze Kurumu’ndaki yaşlı bireylerle birebir sohbet etme imkanı bulduğu gezide, duygusal anlar da yaşandı. Öğrencilerden ayrılmak istemeyen kurum sakinleri, gençlerden kendilerini daha sık ziyaret etmelerini istedi.

Yayınlanma Tarihi : 14.10.2019
Girişimcilik ve KOSGEB Faaliyetleri Semineri Düzenlendi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Girişimcilik Dersi kapsamında “Girişimcilik ve KOSGEB Faaliyetleri” isimli bir seminer düzenledi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Itır ERKAN, KOSGEB ile Üniversitemiz arasında imzalanan protokol anlaşması hakkında bilgi vererek, girişimcilik dersini başarı ile tamamlayan öğrencilere bahar dönemi sonunda “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Sertifikası” verileceğini söyledi.

Girişimcilik Dersi Seminerlerinin konuğu bu kez KOSGEB Kobi Uzmanı Emre YILMAZ oldu. Emre YILMAZ konuşmasında öğrencilere KOSGEB’in faaliyetleri ve öğrencilerin iş planı hazırlarken dikkat etmeleri gereken konular ile ilgili tavsiyelerde bulundu.

Seminer sonrası Yılmaz'a, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Itır ERKAN tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Yayınlanma Tarihi : 8.10.2019
Fresh World Tesislerine Teknik Gezi Düzenledik
title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi  Sağlık Bilimleri Fakültesi, İngilizce Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri ‘Kitchen Training in Nutrition Science’  dersi kapsamında ‘Fresh World’ taze meyve sebze işleme tesisine teknik ziyarette bulundu.

Öğr. Gör. Ertan Uçar ve Arş. Gör. Hilal Demirkesen Bıçak gözetiminde gerçekleştirilen etkinlikte, firma yetkilileri öğrencilere üretim hakkında detaylı bilgiyi aktardıktan sonra öğrencilerimiz tarafından saha incelemesi  yapıldı.

İstanbul  Sancaktepe’de bulunan 1800 metrekare kapalı alana kurulu ileri teknolojiye sahip cihazlarla donatılmış ve tüm kalite standartlarını sağlayan Fresh World; ülkemizde bu iş kolunda hizmet veren sayılı firmalardan biridir. Tüketici talebi doğrultusunda yıkanmış, ayıklanmış, doğranmış ve paketlenmiş tüketime hazır sebze ve meyve işleyen tesis profesyonel mutfakların haricinde son tüketicinin de ulaşabileceği ürün yelpazesine sahiptir. Saha incelemesi sonrası öğrencilerimizin soruları cevaplandırılmış ve hediye edilen Fresh World salataları ile tesisten ayrılarak verimli bir teknik ziyaret tamamlanmıştır.

Yayınlanma Tarihi : 15.5.2019
Girişimcilik Seminerine Bankacı Konuk
title

Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü tarafından düzenlenen Girişimcilik Dersi Seminerlerinde bu kez bankacılık sektöründen bir isim öğrencilerimizle buluştu.   

Girişimcilik Dersi Seminerlerinin konuğu bu kez Garanti Bankası İç Denetim Müdürü Osman Bahri Turgut oldu. Osman Bahri Turgut yaptığı sunumda öğrencilere "Liderlik ve Girişimcilik" konularında tecrübelerini aktararak, onlara gelecekteki iş yaşamlarıyla ilgili tavsiyelerde bulundu. Seminer sonrası Turgut'a, Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Resul İzmirli tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Yayınlanma Tarihi : 14.5.2019
Hemşirelik Haftasında Beyaz Önlüklerini Giyerek Işık Aldılar
title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İYYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri ışık alma töreni ile meslek hayatlarına ilk adımı attılar. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, “Bugün aldığınız ışığı etik duyguların, bilgilerin toplamı olarak değerlendirerek mesleğinizi icra etmeye başlayın” dedi.

Işık alma töreni, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

“Sizlersiz Hastane Hayal Etmek Mümkün Değil”

Medyada hemşireliğin yer almasıyla ilgili Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, "Sizler dernekleşerek kendinize bir meslek yetkinliğini grup olarak sağlık alanında kanıtladınız. Sizlersiz hastane hayal bile etmek mümkün değil. Kıymetinizi çok iyi bilin ve saygınlığınızı bugün aldığınız ışığı etik duyguların, bilgilerin toplamı olarak değerlendirerek mesleğinizi bundan sonra icra etmeye başlayın. Medyada hemşirenin görünürlüğü konusundaki panelde çok değerli bilgileri paylaşacak olan öğretim üyelerimizle pek çok konuda değerlendireceğiz. Medyanın neden hemşirelere yeteri kadar önem vermediğini düşünmemiz gerekiyor dolayısıyla bu masaya yatırılacak ve her noktasına kadar izlenecek” diye konuştu.

“Mutlu Ve Heyecanlıyız”

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Şeyda Saydamlı her yıl 12 Mayıs Hemşirelik Haftası’nı kutladıklarını belirterek, “Bu yıl belirlenen tema, ‘Herkes İçin Sağlık ve Nitelikli Hemşirelik. Kutlama programımızı da bu tema üzerine odaklaştırmak istedik. Ancak öncelikle bu yıl düzenlediğimiz toplantımızda 4’üncü sınıflarımızın ışık alma töreni var, onları uğurluyoruz yeni meslek hayatlarına ilk adımı atacaklar. Işık alma hocalarından feyz alarak bundan sonraki yaşamlarını sürdürdükleri süre içerisinde onlar da bulundukları çevreye yaymayı hedefleyen sembolik olarak yapılan bir tören. Bu nedenle hem mutluyuz hem de heyecanlıyız. Halk bizi tanımıyor ne yaptığımızı bilmiyor sadece iğne yapan kişiler olarak düşünüyor oysa hemşirelik profesyonel bir meslek üyesi bilgi birikim ve oldukça fazla ve bu alanda Bilgisinden medyanın müracaat etmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi : 10.5.2019
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16